Iсторiя УШПС
З моменту створення і до сьогодні Школа пройшла довгий шлях. Ми виросли з ініціативи до сталої інституції громадянської освіти. Запрошуємо пригадати деякі яскраві моменти з нашої історії.
Вступ України до Ради Європи
Восени 1995 року Україна стала членом Ради Європи. Це був непростий дипломатичний
шлях, який розпочався 1992 року. Лише три роки потому Комітет міністрів Ради Європи одностайно ухвалив резолюцію про запрошення України стати членом організації. Ця подія задекларувала важливість і невідворотність демократичних перетворень в Україні та уможливила створення в майбутньому Української школи політичних студій.
1995
Створення УШПС
У 2004 році Україну сколихнула Помаранчева революція, а прагнення демократизації досягло небачених раніше масштабів. Тому до 10-ї річниці вступу України до Ради Європи, у 2005 році, було започатковано спільний проєкт Лабораторії законодавчих ініціатив та Ради Європи – Українську школу політичних студій. Відповідне рішення ухвалив Комітет міністрів РЄ.
2005
Перший випуск УШПС
Перша група УШПС з 32 учасників пройшла навчання. Так розпочалося формування спільноти УШПС. Перші слухачі Школи взяли участь у трьох національних сесіях, а потім поїхали до Літнього Університету Демократії у Страсбурзі, Франція. Такий формат навчання закріпився у Школі до сьогодні. Цього ж року було започатковано Клуб УШПС – інтелектуальну платформу для зустрічей із непересічними особистостями та обговорення актуальних суспільно-політичних процесів.
2006
Білоруська школа
Білорусь – єдина територіально європейська країна, яка не є членом Ради Європи. Авторитарна сучасність країни унеможливлює розвиток громадянського суспільства і становлення нового покоління демократичних лідерів. Задля підвищення рівня політичної культури та залучення активної молоді до суспільно-політичного життя УШПС започаткувала Білоруську програму – Східноєвропейську школу політичних студій. Вона існує і досі, щоправда, проводиться за межами авторитарної Білорусі.
2007
Співпраця з Японією
У цей рік УШПС посилила співпрацю з Японією. Саме ця країна сприяла створенню Школи та послідовно підтримувала її діяльність. За участі Посольства Японії в Україні Школа проводила навчальні сесії з провідними фахівцями Японії. Випускники Школи були запрошені до Японії на стажування.
2008
Школа професійної журналістики «Нова Україна»
Усвідомлюючи особливу роль ЗМІ у демократичному суспільстві, Школа започаткувала у 2009 році Школу професійної журналістики «Нова Україна». Цей проєкт став майданчиком для спілкування професійних журналістів, обміну знаннями, досвідом, ідеями та ініціативами. За час свого існування (з 2009 по 2012 рік) випускниками стали більше 80 журналістів з усіх куточків України.
2009
"Прапор Європи"
Випускники УШПС відстоювали необхідність проєвропейського курсу для України до того, як це було закріплено в Конституції. Навесні 2013 року почалася символічна акція «Прапор Європи». Того ж року ініціатива об'єднала Суми, Волочиськ, Івано-Франківськ, Іллінці, Кобеляки, Корюківку, Кременчук, Львів, Луцьк, Мену, Мостиську, Острог, Рівне, Сарни, Чернігів і Тростянець (на фото), а пізніше поширилась на всю країну.
2013
Південно-Східна програма УШПС
РФ розпочала війну, атакуючи як території, так і свідомість українців. У цей рік Україна як ніколи потребувала єдності. Тоді Школа зібрала додаткову групу та створила Південно-Східно програму, яка проходила навчання разом з основною групою УШПС. Випуск 2014 року – особливий для Школи, адже він об'єднав більше ніж 60 людей у кризовий для України момент.
2014
Перша Школа лідерів громад
Україні потрібен не тільки професійний парламент – країну потрібно посилювати на місцевому рівні. З початком реформи децентралізації УШПС запустила Школу лідерів громад, що за останні 7 років об'єднала більше 300 активних представників місцевого самоврядування та громадянського суспільства.
2015
Форум регіональних державних службовців
Майданчиком для співпраці й обміну досвідом для лідерів з регіонів став Форум регіональних державних службовців, започаткований УШПС та Ялтинською європейською стратегією (YES). Починаючи з 2016 року, на Форум щорічно приїздить 100 учасників з різних куточків України.
2016
Хаб партійних інновацій
Для розвитку політичних партій та партійної демократії в Україні ми створили Хаб партійних інновацій, навчання у якому за 3 роки пройшли більше 200 представників 25 політичних партій. Окремі тренінги проводились для жінок-політикинь та громадських діячок для заохочення участі жінок у політичному житті.
2017
"Нові лідери"
УШПС долучилася до створення національного телепроєкту "Нові лідери". Цей проєкт був покликаний знайти ініціативних, енергійних і амбітних лідерів, які знають, як змінити Україну та готові братися за реалізацію цих змін. З 2018 року на телеекрани вийшло 2 сезони "Нових лідерів". Переможцем "Нових лідерів" у 2019 році став випускник УШПС Володимир Шматько, мер Чорткова.
2018
Парламентська програма
Після виборів 2019 року до Верховної Ради потрапили понад 80% депутатів, обраних вперше. Тому Школа вирішила продовжити практику семінарів для парламентарів, започатковану у 2014 році, і запустила новий проєкт – Парламентську програму. На навчання було відібрано більше 30 народних депутатів із різних партій, фракцій та груп. У 2019 році народні обранці встигли пройти два семінари, під час яких вони поглибили свої знання щодо реформ та ціннісних вимірів.
2019
Перша навчальна програма онлайн
У рік початку пандемії ми розробили власну вебплатформу, щоб провести Школу лідерів громад онлайн. Завдяки цьому понад 200 людей пройшли відбір та долучилися до програми, щоб отримати необхідні знання та навички перед місцевими виборами 2020 року, які відбувалися вперше за новим Виборчим кодексом.
2020
USPS Alumni Programme
Для посилення співпраці з випускниками та у відповідь на зростаючий попит на якісне навчання у Спільноті ми запустили USPS Alumni Programme – навчальні модулі, розроблені експертами з різних галузей спеціально для УШПС. За 2021 рік ми провели для випускників 4 курси – з літератури, економіки, політичної теорії та філософії. Пізніше USPS Alumni Programme буде масштабуватися і на інші теми.
2021
1995
2005
2006
2007
2008
2009
2013
2014
2015
2016
2017
2018
2019
2020
2021