Помилка
  • JUser::_load: неможливо завантажити користувача з id: 88
П'ятниця, 05 вересня 2014 19:00

Клуб УШПС з Георгієм Вашадзе

Sample image2 вересня 2014 року, у вівторок, відбувся Клуб УШПС. Цього разу гостем Клубу став відомий грузинський політик, член Парламенту Грузії, засновник Фонду інновацій та розвитку Георгій ВАШАДЗЕ.Георгій є випускником Гарвардського університету, працював заступником Міністра юстиції Грузії, де за час роботи ініціював і запровадив введення біометричних паспортів, посвідчень особи, цифровий підпис, особистий портал, розвиток Єдиного демографічного реєстру, візуального розпізнавання, прискорення послуг, віддалені сервіси тощо. Найбільшим досягненням Георгія вважають розробку та створення Громадського сервісного центру.

З вітальним словом до аудиторії звернувся Директор УШПС, Ігор КОГУТ, підкресливши, що реформаційний досвід Грузії надихає Україну, яка сьогодні постала перед викликом зовнішньої агресії та необхідністю проведення внутрішніх реформ.

Георгій ВАШАДЗЕ представив здобутки реформації Грузії у презентації, перед цим розпочавши свою доповідь з коментарів щодо зовнішньополітичної ситуації України. Ведучи мову про агресію Росії проти України, Георгій часто апелював до історії Грузії, провівши кілька паралелей з подібною ситуацією в 2008 році. Політик переконаний, що сьогоднішній політичний курс Росії не лишає надії на те, що Росія спиниться на Україні: за його спостереженнями Казахстан та Білорусія також відчувають загрозу своїй державності. Георгій максимально критично ставиться до розв’язання світової війни, натомість вірить в силу економічної війни та політичне вирішення проблеми.

Згідно з даними, на які посилався Георгій, Україна втрачає на корупції значно більші кошти, ніж витрачає на АТО, тому модернізація країни є нагальною необхідністю.

Основним принципом реформування Георгій назвав відмову від ролі особистості у виконанні адміністративних функцій на користь створення механізму, за допомогою якого можна реформувати саму адміністративну систему.

Головною передумовою для створення такого механізму є трансформація соціуму в глобалізованому світі, адже створюється більше засобів для спілкування без посередників (facebook, twitter, Google). Самі ці мережі утворюють простір для самореалізації та креативної діяльності кожного з користувачів, де відсутні бюрократичні бар’єри.

За цією аналогією ВАШАДЗЕ залучає до виконання адміністративних функцій приватний та громадський сектори, тобто виносить функції держави на аутсорсінг. Таким чином, громадянин стає не лише користувачем, але й виконавцем.

На таких принципах було створено механізм електронного управління в Грузії, яке дало можливість децентралізувати владу, зруйнувати бюрократичну систему, подолати корупцію та забезпечити комфортний сервіс громадянам.

Доповідь Георгія викликала значне зацікавлення в аудиторії, ряд запитань та коментарів. Сергій КОШМАН запитував про переваги та ризики залучення бізнес-підходів та вихідців з «корпоративного світу» до організації державної діяльності. Микиту ШАБАНОВА та Сергія ГЕРАСИМЧУКА хвилювала безпека за умов відкритості адміністративних систем. Олена ЄСКІНА цікавилась модернізацією системи державних закупівель та недоліками вже реформованої грузинської системи.

Георгій висловив сподівання на майбутнє співробітництво з УШПС в рамках посилення україно-грузинської дружби. Дискусія під час Клубу транслювалася онлайн в офіс Вашадзе в Тбілісі для членів його команди реформ.Схожі матеріали (за тегом)

Контакти

вул. Воздвиженська 45 (бізнес-центр "V45"), офіс 404, м. Київ, 04071

  • : +38 044 531 37 68

Будьте з нами

 

 

Ви тут: Home НОВИНИ ТА ПОДІЇ Клуб УШПС з Георгієм Вашадзе