Вівторок, 29 липня 2014 18:52

Друга сесія УШПС у Львові

Sample image

05-08 червня 2014 року у Львові відбулася Друга сесія основного курсу Української школи політичних студій. 28 учасників цьогорічного набору взяли участь у чотириденному заході, маючи одночасно можливість насолодитися атмосферою міста.

Про Львів як місто, що сприяє розвитку особистості, розповідав Міський голова м. Львів Андрій САДОВИЙ під час відкриття Сесії. Андрій впевнений, що саме середовище формує людину, а тому зміна середовища на краще приносить і якісні зміни в людях. Учасники також цікавились успіхом партії Садового в Києві.
Актуальну тему Угоди про Асоціацію підняв Роберт ХОРОЛЬСЬКИЙ, Юрист, Юридична фірма "ОМП", випускник УШПС. Роберт кваліфіковано розповів про реальні наслідки підписання Угоди, про вигоди для бізнесу та населення, а також можливі ризики та небезпеки, які очікують Україну.
Завершив перший навчальний день завідувач відділу філософії культури, етики і естетики Інституту філософії НАН України, доктор філософських наук Євген БИСТРИЦЬКИЙ. Разом з групою Євген намагався відповісти на питання – «Національний діалог: як об’єднати країну?». Під час дискусії були окреслені концепції нації, громадянського суспільства, політичної нації.
Наступний день розпочався семінаром з аналізу політики. Роман КОБЕЦЬ, політичний аналітик, кандидат філософських наук, залучив групу до інтерактивного вивчення таких питань політики як предмет аналізу, характеристик державної політики, особливостей аналізу політики, циклу політики, аналізу «зацікавлених сторін», інтересу як предмет аналізу, категорії «заінтересованих сторін» тощо. Створивши робочі групи, учасники аналізували обрану політику з точки зору різних стейкхолдерів.
Продовжив день Юрій ГАНУЩАК, Експерт Ради Європи, Народний депутат Верховної Ради України VI скликання. Під час обговорення теми «Пріоритетні напрямки розвитку місцевого самоврядування. Питання самодостатності громад» Юрій розповів про виклики адміністративно-територіальної реформи, основні проблеми сучасного адміністративно-територіального устрою, про перспективи розвитку громад.
Останньою в цей день виступала Катерина РЯБІКО, Уповноважена ОБСЄ з питань демократичного урядування офісу демократичних інституцій та прав людини, Варшава. У міркуваннях на тему «Роль жінок в політиці» учасники, завдяки Катерині, з’ясували, чому жінки потрібні політиці і навпаки. Катерина розповіла про виклики, з якими стикаються жінки в партіях, та можливі кроки для подолання існуючих проблем (як-то перегляд конституційних рамок, виборчих систем, законодавчих квот, партійних процедур, розвитку потенціалу, парламентських правил та процедур).
Андрій МЕЛЕШЕВИЧ, Професор, декан факультету правничих наук НаУКМА, доктор філософії в галузі політології, розповідав про «Політичні партії та партійні системи у Східній та Західній Європі: динаміка розвитку». Під час практикуму учасники мали змогу не лише ознайомитись з особливостями та стратегіями європейських політичних партій, але й проаналізувати програми та діяльність різних українських партій.
Важливою частиною блоку ціннісного формування у програмі УШПС є відвідування Національного музею-меморіалу «Тюрма на Лонцького». Ігор ДЕРЕВ’ЯНИЙ, Історик, старший науковий співробітник Національного музею-меморіалу "Тюрма на Лонцького", прочитав лекцію на тему «УПА vs ГУЛАГ: хто переміг?», в якій Ігор розповідав про боротьбу в'язнів з режимом. Після цього учасники відправились на екскурсію «Чотирикутник смерті», що включає відвідування пам’ятника репресованим, Тюрму на Лонцького, будівлю СБУ та управління міліції, Цитадель.
Анатолій РОМАНЮК, Керівник Центру політичних досліджень, к.ф.н., традиційно дискутував на тему «Сучасні політичні партії та ідеології». Для аналізу особливостей еволюції політичних доктрин та ідеологій в Україні та світі були окреслені основні концептуальні індикатори, а також розглянуто приналежність сучасних партій в ідеологічному спектрі.
Завершив сесію Дмитро ДОБРОДОМОВ, Генеральний директор медіа-холдінгу ZIK. Дмитро поділився своїми думками на тему «Виклик медіа: Як донести до людей логіку реформ?». Також були зачеплені теми професійної журналістської етики та проблеми сучасної інформаційної війни.
Остання національна сесія основного курсу цьогорічного набору УШПС відбудеться у вересні, після чого українська делегація візьме участь у Всесвітньому форумі за демократію в Страсбурзі.


Контакти

вул. Воздвиженська 45 (бізнес-центр "V45"), офіс 404, м. Київ, 04071

  • : +38 044 531 37 68

Будьте з нами

 

 

Ви тут: Home НОВИНИ ТА ПОДІЇ Друга сесія УШПС у Львові