П'ятниця, 20 червня 2014 18:46

Перший міжнародний семінар випускників Шкіл політичних студій Ради Європи

Sample image19-20 червня 2014 року в Страсбурзі відбувся Перший міжнародний семінар випускників Шкіл політичних студій Ради Європи «Залучення потенціалу молоді до розбудови демократичного майбутнього». Ця подія зібрала близько 50 випускників різних років та різних Шкіл політичних студій.

До участі в заході була запрошена також делегація Української Школи політичних студій, учасниками якої за результатами відбору Ради Європи стали випускники УШПС Марія ТЕРЕХОВА, CEO, X-tend Group; Сергій ТКАЧЕНКО, Голова Правління Донецької регіональної організації «Комітет виборців України»; Олександр ЛОМАКО, директор телеканалу «Дитинець»; Діонісій КАПЛІН, виконавчий директор Аналітичного центру розвитку громадянського суспільства, Максим ЧЕРКАСЕНКО, партнер адвокатського об’єднання «Arzinger»; Олександр ЯРЕМА, радник голови КМДА, та Ольга АЙВАЗОВСЬКА, голова правління Громадської мережі ОПОРА.
Зустріч відкрив голова Директорату політичного планування Ради Європи, посол Пьотр СВІТАЛЬСЬКИЙ, виступивши з вітальною промовою до учасників заходу. Семінар проходив в форматі вільної дискусії. 19 червня розглядалися різні аспекти сучасного стану молоді: освітні, соціальні, демографічні. Постало питання маргіналізації неосвіченої молоді та можливості її інтеграції у політичне та соціальне життя суспільства.  Вагомим предметом для дискусії також стала проблема створення сприятливих умов для молоді на ринку праці.
20 червня мова йшла безпосередньо про активну молодь та її роль у створенні довгострокових стратегій у розбудові суспільства, створення рівних умов для кожного та боротьби з корупцією. Особливу увагу було приділено проблемі формування спільних цінностей молоді в умовах демократичного суспільства та, відповідно, роль освіти як інструменту їх виховання та поширення.  
Того ж дня відбувся круглий стіл з питань розвитку співпраці випускників Школи Політичних Студій. Учасники семінару отримали змогу поділитися баченням своєї ролі у розширенні та вдосконаленні формату взаємодії та створенні міцної спільноти випускників.
Українські учасники семінару отримали позивні враження від заходу – програма була цікавою, а невелика чисельність групи створювала умови для тісного спілкування. Зокрема, схвальний відгук Сергія ТКАЧЕНКО зустріла думка Генерального секретаря Ради Європи Турнбйорна ЯГЛАНДА про те, що саме молодь є носієм нових цінностей, оскільки відмовляється від «цінності володіння» на користь вільного доступу.
З іншого боку, делегати, за словами Марії ТЕРЕХОВОЇ, сподіваються на більше залучення альтернативних інструментів інтерактивного спілкування та більшої уваги до практичних аспектів визначеної проблематики в майбутніх семінарах. Учасники також не обійшли увагою надмірну толерантність та нейтральність у виборі лексики доповідачів, посадовців Ради Європи, в розмовах про ситуацію на Сході України та відносинах України з Росією.
Рада Європи висловила сподівання, що перша зустріч випускників Шкіл політичних студій стане початком щорічної традиції.


Контакти

вул. Воздвиженська 45 (бізнес-центр "V45"), офіс 404, м. Київ, 04071

  • : +38 044 531 37 68

Будьте з нами

 

 

Ви тут: Home НОВИНИ ТА ПОДІЇ Перший міжнародний семінар випускників Шкіл політичних студій Ради Європи