П'ятниця, 29 листопада 2019 15:18

Друга сесія Парламентської Програми УШПС: Депутати дискутували про реформи

22-24 листопада пройшла друга сесія Парламентської Програми УШПС, яка була присвячена реформам і конкретним policies.

Більше двадцяти депутатів з різних фракцій і груп прослухали лекції про реформи основних галузей в Україні. 

Розпочала семінар директорка Інституту демографії та соціальних досліджень імені М. В. Птухи НАНУ Елла Лібанова. Вона говорила з депутатами про підготовчий до реформ етап  вивчення населення.

Яким є «обличчя» сучасної України? У демографічних показниках це  депопуляція, масова еміграція та менша за розвинені країни тривалість життя. Що робити для поліпшення ситуації? Відповідь треба шукати після перепису населення. Без нього будувати стратегію економічного розвитку неможливо.

А що відбувається в Україні з економікою? Для нардепів пояснював викладач Бізнес-школи МІМ Михайло Кухар.

Україна досі не визначилась з державною економічною ідеологією. Масштабні реформи заплановано, та який вплив на економічне зростання вони матимуть? Учасники Парламентської програми отримали макроекономічний прогноз від Ukraine Economic Outlook. Подальші дії  за народними депутатами й Урядом.

Другий день Парламентської Програми був ще більш насиченим:

Олександр Литвиненко, директор Національного інституту стратегічних досліджень, дискутував з народними обранцями про стратегічний план деокупації, завершення війни і реінтеграції Донбасу. Чи можливо це в найближчий час і які перші кроки до миру?

Юлія Мостова, головна редакторка видання «Дзеркало тижня» та членкиня Наглядової Ради УШПС, нагадала про виклики, подолання яких є критично важливим для подальшого виживання країни. Проблем багато, час збігає. Що робити? Об‘єднуватися заради мети, будувати сталі інституції, діяти стратегічно й усвідомлювати відповідальність  кожному свою, а депутатам ще за усю країну.

Олег Петренко, голова Національної служби здоров'я України (2018-2019), пояснив основні принципи медичної реформи в Україні: успіхи, ризики і наступні зміни у системі охорони здоров‘я. За нинішніх умов Україна може досягти рівня Польщі у медичній галузі за 35 років. Чекати поліпшення економічної ситуації ми не можемо. Система має працювати в умовах обмежених ресурсів. Як саме? Під час дискусії обговорювали міжнародний досвід і шукали власних шляхів.

Арсен Жумаділов, генеральний директор ДП «Медичні закупівлі України», та Алім Алієв, програмний директор Кримського дому кримські татари. Шість років тому Росія анексувала їхню і ще сотень тисяч людей Батьківщину. Як повернути Крим і чого прагне кримськотатарський народ? Визначати потрібно разом. А ще  не викреслювати питання Криму з порядку денного, адже кожен день під час російської окупації на півострові зазнають утисків тисячі людей.

Останній день говорили про енергетику і довкілля  галузі, баланс між якими важко віднайти.

Світлана Голікова, експертка з питань енергетичної політики та безпеки проекту «Енергетична безпека» USAID, поговорила з депутатами про стратегію розвитку енергетичного сектору України. Візія і план дій були ухвалені Урядом до 2035 року, однак впровадження стратегії відбувається лише частково і з певними відхиленнями. Що ж чекає на енергетику в Україні далі? Як розвивати цю галузь ефективно і що «диктують» міжнародні норми?

Під час реформування будь-якої сфери важливо також враховувати вплив змін на екологічну ситуацію в країні.

Спільне благо залежить не тільки від нашого добробуту і купівельної спроможності, а й від того, у якому середовищі ми живемо. Про це з депутатами говорила Олена Маслюківська, аналітикиня з питань розвитку та інновацій у ПРООН в Україні. Здоров‘я і майбутнє суспільства мають бути важливішими за інтереси бізнесу. Екологічність  уже не тренд, а необхідність для збереження життя на планеті. Україна не може залишатися осторонь.

Захід було проведено за підтримки Міжнародного фонду «Відродження»

Контакти

вул. Воздвиженська 45 (бізнес-центр "V45"), офіс 404, м. Київ, 04071

  • : +38 044 531 37 68

Будьте з нами

 

 

Ви тут: Home НОВИНИ ТА ПОДІЇ Друга сесія Парламентської Програми УШПС: Депутати дискутували про реформи