Понеділок, 18 листопада 2019 10:16

Група XIV програми УШПС на Всесвітньому форумі за демократію у Страсбурзі

Група УШПС взяла участь у Всесвітньому форумі за демократію, який відбувся у Страсбурзі 6-8 листопада.

Цьогорічна тема дискусій – «Чи перебуває демократія під загрозою в епоху інформації?». Світові фахівці з журналістики та комунікацій обговорювали проблеми, пропонували рішення і ділилися досвідом.

Діджиталізований світ пост-правди тоне в океані дезінформації і фейків. У цей час потрібно навчитися протистояти загрозам, розділяти «чорне» і «біле», слухати і ще більше – чути.

Кожна країна зараз бореться на своєму «інформаційному фронті». Особливо згубний вплив пропаганди і маніпуляцій відчула на собі Україна. Багато учасників Форуму нічого не знали про російську агресію, війну й окупацію. Тож українська делегація УШПС не могла про це мовчати. Ми влаштували декілька акцій, аби привернути увагу світової спільноти до проблем, які стосуються вже не тільки України.

Однією з таких стала акція групи УШПС #NotAToySoldier, метою якої було вкотре нагадати Європі і всьому світові про загрози, які несуть дії Російської Федерації. Занадто велику ціну платить Україна, і може заплатити будь-яка країна! Солдати в Україні – не іграшкові, і боротьба з ними триває на наших територіях вже понад п’ять років. А ще більше таких «солдатів» воюють проти України на світовому інформаційному полі, у дипломатичних колах і економічному секторі. Нашій країні дуже важко протистояти їм самостійно.

Світ має об’єднуватися проти спільних загроз – таким був меседж усього Форуму та акцій групи УШПС зокрема. 

Ми мали змогу також нагадати світові про напади на активістів, кількість яких з кожним роком зростає, а знайдених вбивць і замовників - зменшується. Це зокрема і нерозслідувана досі справа Каті Гандзюк, нашої випускниці, і зафіксовані у «Списку Гандзюк» 55 нападів на українських громадських діячів.

У Раді Європи в ці дні багато говорили про те, що, тільки об’єднуючи зусилля, світ зможе пережити кризу демократії. Та спочатку світ має знати й усвідомлювати проблеми.

Контакти

вул. Воздвиженська 45 (бізнес-центр "V45"), офіс 404, м. Київ, 04071

  • : +38 044 531 37 68

Будьте з нами

 

 

Ви тут: Home НОВИНИ ТА ПОДІЇ Група XIV програми УШПС на Всесвітньому форумі за демократію у Страсбурзі