Середа, 25 вересня 2019 11:59

Оголошується конкурс на участь у тренінгу для жінок у рамках Хабу партійних інновацій

Українська школа політичних студій у партнерстві та за підтримки Міжнародного інституту демократії та сприяння виборам (International IDEA) та проекту Ради Європи "Підтримка прозорості, інклюзивності та чесності виборчої практики в Україні" оголошують конкурс на участь у тренінгу для жінок в рамках Хабу партійних інновацій.

Стратегія Ради Європи з ґендерної рівності на 2018-2023 роки визначає досягнення збалансованої участі жінок та чоловіків у процесі прийняття політичних та суспільних рішень як одну з шести стратегічних цілей для країн-членів Ради Європи. У звіті Всесвітнього економічного форуму Global Gender Gap 2018 року Україна займає 105 місце зі 149 країн за рівнем політичної участі та можливостей жінок у політиці. Не дивлячись на те, що рівень представництва жінок в українському парламенті IX скликання зріс до 20%, він все ще далекий від 40%, що встановлений Рекомендацією Комітету Міністрів Ради Європи (2003) для забезпечення збалансованого представництва жінок та чоловіків у процесі прийняття політичних та суспільних рішень. Зокрема, збільшення частки жінок серед народних депутатів України, а також депутатів обласних та місцевих рад (міст обласного значення) визнано як один із пріоритетів у рамках Державної соціальної програми забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків на період до 2021 року. Водночас, за даними Фонду народонаселення ООН про гарантії жінкам можливості бути представленими в політичних партіях нарівні з чоловіками знають лише 27% жінок. Це також призводить до низької залученості жінок до політичного життя, і зокрема, недостатньої участі у діяльності політичних партій.

Участь жінок в політичному процесі є невід‘ємним елементом розвитку внутрішньопартійної демократії. Проте жінки в політичних партіях стикаються з низкою проблем, як-от недостатня обізнаність серед керівництва партії про необхідність збільшення участі жінок у політичному житті, обмежена підтримка жінок у політичних партіях, недостатній вплив жінок на розробку політики і розвиток партії, обмежене представництво жінок у партійних керівних органах та на партійних керівних посадах тощо.

Розвиток технологій та їхній вплив на життя громадян становлять нові виклики для політичних партій. У цих обставинах політичні партії прагнуть удосконалити внутрішні та зовнішні процеси управління та розвитку партій, внутрішньопартійної демократії та експертної оцінки політики, спілкування з виборцями та активними громадянами з метою надання зворотного зв'язку та участі в житті партій. Політичні партії зацікавлені у покращенні своєї спроможності використовувати цифрові технології, щоб ефективно комунікувати та співпрацювати з громадянами, а також підвищувати підзвітність та прозорість своїх партій. В цих умовах питання доступу жінок до участі у політичних процесах та в політичних партіях стає ще більш актуальним, адже цифрові інструменти можуть надавати жінкам нові можливості комунікації з громадянами, і, як результат, впливати на рівень їхньої участі та представленості у політичних процесах.

Хаб партійних інновацій – унікальна платформа поширення знань про використання сучасних технологій та інновацій для розвитку політичних партій й партійної демократії в Україні.

Детальніше про Хаб партійних інновацій - на сторінці програми

Хаб партійних інновацій – Жінки має на меті:

  • створення діалогового майданчику для жінок-представниць різних політичних партій з різних регіонів України,
  • підвищення їхньої професійної спроможності та лідерських навичок;
  • поширення знань про інноваційні та цифрові інструменти для розвитку політичних партій;
  • підвищення підзвітності та прозорості політичних партій з метою забезпечення ефективного діалогу між партіями та громадянами.

Деякі учасниці Хабу партійних інновацій - Жінки 2018 року вже стали депутатками Верховної Ради України IX скликання.

Наступний тренінг в рамках Хабу партійних інновацій – Жінки відбудеться 18-20 жовтня 2019 року в м. Київ та включатиме навчальні сесії з питань участі жінок в політичному та суспільному житті, міжнародних стандартів у сфері гендерної рівності та державної політики рівних прав та можливостей жінок і чоловіків, комунікації з виборцями, прозорості та підзвітності партій, внутрішньопартійної демократії та ефективного менеджменту, а також використовуватиме інструмент Democracy Labs, розроблений International IDEA, для впровадження інновацій та цифрових технологій в щоденну практику діяльності політичних партій.

Більше про Хаб партійних інновацій - Жінки

До участі в конкурсі запрошуються жінки, які беруть активну участь в громадському та політичному житті країни та регіонів, планують брати участь у виборчій кампанії на місцевих виборах. Перевага надаватиметься членкиням політичних партій та представницям з регіонів.

Участь у тренінгу в рамках Хабу партійних інновацій - Жінки є безкоштовною, проживання та харчування покривається за рахунок організаторів. Проїзд до Києва учасниці покривають самостійно.

Для участі в конкурсі необхідно заповнити анкету до 18:00 4 жовтня (включно).

За додатковою інформацією звертайтесь до Уляни Полтавець на адресу Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. або за телефоном 044 531 3768.  

Контакти

вул. Воздвиженська 45 (бізнес-центр "V45"), офіс 404, м. Київ, 04071

  • : +38 044 531 37 68

Будьте з нами

 

 

Ви тут: Home НОВИНИ ТА ПОДІЇ Оголошується конкурс на участь у тренінгу для жінок у рамках Хабу партійних інновацій