Понеділок, 26 листопада 2018 00:00

УШПС на Всесвітньому Форумі за Демократію - 2018

19-21 листопада делегація цьогорічної програми УШПС відвідала Всесвітній Форум за Демократію Ради Європи у Страсбурзі.

 

Всесвітній Форум за Демократію, який щорічно проходить в Раді Європи, в Страсбурзі, завжди є частиною програми Школи. Цьогоріч тема Форуму звучала так: “Гендерна рівність: чия це битва?”.

 

Наскільки велику роль відіграє нерівний розподіл влади між жінками та чоловіками? Як запобігти гендерно обумовленому насильству? Чому зараз, у 2018 році, гендерні стереотипи досі заважають жінкам досягати своїх цілей у громадських, політичних та економічних сферах навіть у демократичних державах? Як саме ми всі - чоловіки та жінки - виграємо від гендерної рівності? Такі та інші теми пронизували всі три дні Форуму.

Перший день Форуму

Перші панельні сесії присвятили таким темам:

- жінки та влада: рухаємося до 50\50;

- проблема сексизму, дискримінації та насильства стосовно жінок;

- безпека, демократизація та жінки.

Одна з учасниць УШПС, що виступала в Раді Європи

Цього дня делегація УШПС змогла тричі звернутися до Ради Європи: з питанням стосовно нападів на активістів та активісток, забезпечення прав жінок на окупованих РФ територій - Криму і Донбасу - та гендерної рівності у професійній сфері.

Другий день Форуму

Цей день запам’ятався УШПС участю в круглих столах та лабораторіях на такі теми, як-от, наприклад, "Штучний інтелект та гендерна рівність", "Жінки та міграція", "Феміністична розслідувальна журналістика", "Релігія та фемінізм" та “Жінки у кіномистецтві” тощо.

Окрім цього, учасники УШПС зустрілися із постійним представником України в РЄ Дмитром Кулебою та суддею Європейського суду з прав людини від України, Ганною Юдківською.

 

Зустріч з Дмитром Кулебою в Страсбурзі

 

З паном Дмитром делегація обговорила актуальні для України питання в Раді Європи, оглянула можливості розвитку інституцій та подискутувала про реформу української дипломатії. З пані Ганною ж обговорювали складнощі з виконанням рішень ЄСПЛ в Україні та роздумували над тим, чому українці масово звертаються до ЄСПЛ.

Зустріч з Ганною Юдківською під час Форуму за демократію 2018

Третій день Форуму

 

Ранок останнього дня Всесвітнього форуму за демократію в Страсбурзі розпочався з акції УШПС в залі ПАРЄ на підтримку Олега Сенцова та інших політв'язнів Кремля. Акція відбулася під час виступів попередньої та наступного голів Комітету міністрів Ради Європи - Віце-прем'єр-міністерки Хорватії Marija Pejcinovic Buric та Міністра закордонних справ Фінляндії Timo Soini. Символічно, що дата акції збіглася з річницею Євромайдану, 21 листопада.

Акція в Раді Європи на підтримку Сенцова та інших політв'язнів

Вдень цього ж дня делегація УШПС також проводила акцію в Раді Європи, розповідаючи про історію Катерини Гандзюк, активістки та випускниці Школи 2015 року, а також про більш ніж 50 нерозкритих нападів на активістів в Україні.

 

Хто замовив Катю Гандзюк?

 

Також цього дня на Форумі проводили пленарну сесію на тему “Жінки, безпека та демократизація”, підбивали підсумки та святкували церемонію закриття.

 

“Ґендерна рівність є не лише метою самою по собі. Вона є передумовою подолання бідності, сприяння сталому розвитку та впровадженню ефективного управління”,  - Кофі Аннан, Генеральний секретар ООН  

Контакти

вул. Воздвиженська 45 (бізнес-центр "V45"), офіс 404, м. Київ, 04071

  • : +38 044 531 37 68

Будьте з нами

 

 

Ви тут: Home НОВИНИ ТА ПОДІЇ УШПС на Всесвітньому Форумі за Демократію - 2018