Понеділок, 18 вересня 2017 21:04

Ми можемо об’єднувати людей тільки навколо амбітних цілей

Якою буде Україна в 2030 році? Як Україні долучитися до розвинутих країн? Якими мають бути першочергові антикризові заходи? Якими мають бути горизонти збалансованого розвитку України? Яку модель розвитку обрати, щоб зробити людину щасливою? – випускники та учасники Української школи політичних студій зустрілися з Сергієм Тарутою аби отримати відповіді на ці та інші питаня й обговорити його «Доктрину збалансованого розвитку «Україна-2030».

Про Доктрину збалансованого розвитку «Україна 2030»

Доктрина збалансованого розвитку «Україна 2030» – це науково обґрунтована концепція довгострокового розвитку країни.

Доктрина розпочалася з прагнення об’єднати великий бізнес навколо ідеї порятунку України, адже той напрямок, в якому рухається країна, містить багато загроз та небезпек. Результатом цього постало створення Української бізнес-ініціативи, було підписано Декларацію українського бізнесу.

Україна потребує нової економічної доктрини, а також нового суспільного договору, без якого неможливо змінити правила гри і змінити устрій нашої країни.

Було розроблено перший варіант Доктрини, який представили й обговорили в парламентах Німеччини, Британії та Франції. Їх пропозиції та зауваження було враховано при доопрацюванні документу з залученням науковців з Академії наук та провідних університетів України.

На ґрунті Доктрини буде напрацьовано план розвитку країни, до розробки якого може долучитися кожен українець.

Нова економічна модель

Майже за всіма показниками Україна належить до бідних країн.

 Що стоїть на заваді розвитку України:

  • війна;
  • тіньовий сектор економіки (частка якого складає 50-52%);
  • корупція;
  • застаріла система пенсійного забезпечення;
  • державний борг України;
  • енергоємність ВВП України.

Сильні сторони української економіки: наявність багатогалузевої інфраструктури; освічений працездатний людський капітал; потужна сировинна база; вигідне географічне розташування; унікальні чорноземи та один з найбільших ринків у Європі (понад 40 млн. споживачів). 

У центрі нової моделі економіки України стоїть людиноцентрична модель. Тому головна увага приділяється розвитку якісного людського капіталу.

До чого ми прагнемо: 

  • до 2030 року ріст ВВП – від 10 до 15%;
  • Україна у топ-30 найрозвинутіших конкурентних країн; 
  • продовження тривалості життя до 78 років.

Суспільний договір – добровільна згода кожної людини на об’єднання у спільноту з метою захисту своїх невід’ємних прав (на життя, свободу, власність, безпеку, здоров’я, освіту) й водночас справедливого розподілу національного багатства і доступу до культурного надбання.

Суспільний договір є виявом консенсусу між суспільством, владою та бізнесом.

-Яке місце України Ви бачите у 2030 і чим ця роль принципово відрізнятиметься від тієї, яку ми маємо зараз?

Бути серед 30-и найрозвиненіших країн світу. Це можливо зробити за рахунок розвитку людського капіталу, взявши за основу модель креативної економіки. 

Завдання №1 вибудувати короткострокові дії – модернізувати існуючу промисловість, яка може бути конкурентною, виходячи з того, що ми маємо багаті природні ресурси і цього не треба ігнорувати.

Взявши за  основу модель креативної економіки та послуговуючись прикладом Південної Кореї, ми вважаємо, що всі інвестиції мають йти в науку, освіту, інновації, розвиток середнього та малого бізнесу.

Генерація нашого людського капіталу надзвичайно потужна.

-Як із цим кореспондує відтік трудового капіталу? За даними Інституту демографії до 2050 року населення України становитиме менше 20 млн., отже, до 2030 року ця цифра сягатиме не вище 30 млн. Відповідно, що це за людський капітал, який творитиме нову економіку?

Зупинити відтік людського капіталу можна лише шляхом бурхливого розвитку економіки. 

-Чому інвестор має обрати Україну для своїх інвестицій?

У 2015 році п’ять провідних європейських банків проаналізували інвестиційну привабливість країн світу, і Україна, не заважаючи на війну й інші проблеми, опинилась на третьому місці в рейтингу привабливості, що свідчить про колосальний інвестиційний потенціал. 

Для модернізації енергетичної інфраструктури необхідно 350 млрд. євро, при цьому 150 млрд. євро окупляться за два-три роки. 

Бурхливий розвиток відбувається лише за рахунок індустріалізації та інновації. 

-Що має стати ключовим відправним пунктом початку реалізації цих ідей?

Ми ніколи не об’єднувались навколо чіткої ідеї: куди ми йдемо, як ми йдемо. У соціумі, і політикумі ніколи не було об’єднання навколо однієї цілі.

Важливою задачею є консолідація населення України, адже зараз навіть ті, хто й не думав про виїзд за кордон, сьогодні схильні залишити нашу країну. Звичайно, простіше просто поїхати, аніж працювати над зміна

Наша задача – консолідація громадянського суспільства, експертів. Об’єднуватися треба не навколо людини, а навколо ідеї. Ми можемо об’єднувати людей тільки навколо амбітних цілей.

 

Контакти

вул. Воздвиженська 45 (бізнес-центр "V45"), офіс 404, м. Київ, 04071

  • : +38 044 531 37 68

Будьте з нами

 

 

Ви тут: Home НОВИНИ ТА ПОДІЇ Ми можемо об’єднувати людей тільки навколо амбітних цілей