Субота, 29 липня 2017 16:10

Вимушена міграція та шукачі притулку: динаміка та політичні реакції в Європі та сусідніх регіонах

10-11 липня в Страсбурзі відбувся «Громадський круглий стіл «Вимушена міграція та шукачі притулку: динаміка та політичні реакції в Європі та сусідніх регіонах» (Forced migration and asylum: Dynamics and policy responses in Europe and its neighbourhood). Захід був організований Радою Європи у співпраці з Асоціацією Шкіл політичних студій та зібрав близько 30 учасників з різних країн.

 

Зустріч відкрив Матьяж ГРЮДЕН, Голова Директорату політичного планування Ради Європи, якого доповнив Томаш БОКЕК, Спеціальний представник Генерального секретаря Ради Європи з міграції та біженців. Ключовою була доповідь Кіліана КЛЕЙНЩІДДТА, засновника та голови Глобальної мережі та гуманітарної експертизи Switxboard, колишнього голови Управління ООН з питань біженців в таборі біженців в Затаатрі (Switxboard Global Networking and Humanitarian Expertise, former UNCHR Head of Za’atari Refugee Camp)


Після вступних промов учасники почали працювати в чотирьох групах, результати обговорень в яких були представлені наступного дня з наступних тем:

- Відповіді на зростаючу популістську риторику та боротьбу з мігрантами та біженцями в Європі

- Роль місцевої влади та громадянського суспільства у процесі прийому та інтеграції біженців на місцевому рівні

- Створення Академії Демократичного лідерства Ради Європи для осіб, які мають досвід біженців

- Діти без супроводу або відокремленні діти шукачів притулку та біженців та возз’єднання сімей.

Випускниця Української школи політичних студій, виконавча директорка ГО «Громадський холдинг «ГРУПА ВПЛИВУ» Тетяна Дурнєва взяла участь в робочій групі щодо створення Академії Демократичного лідерства Ради Європи для осіб, які мають досвід біженців. На думку Тетяни ініціатива залучення до роботи людей, які мають відповідний досвід дуже правильна. «Люди, яким ми хочемо допомогти, завжди просять: «Не треба для нас без нас». Цікаве також продовження цього правила, яке мало хто пам’ятає: «Все що робиться для нас без нас, робиться не для нас», - запевняє Тетяна Дурнєва, яка в Україні працює з людьми, що були вимушені покинути власні домівки внаслідок російської агресії (внутрішньо переміщеними особами).

Нагадаємо, 5 липня 2017 року Європейський офіс з надання притулку випустив річний звіт про специфіку надання притулку на території Європи в 2016 році. Мета доповіді - надати всебічний аналіз надання притулку в державах-членах ЄС, а також Норвегії, Швейцарії, Ісландії та Ліхтенштейну шляхом аналізу прохань про притулок або про міжнародний захист, прийняті рішення, а так само оцінки тенденцій, складнощів і порядку функціонування загальноєвропейської системи притулку (CEAS )

 

 

 

Контакти

вул. Воздвиженська 45 (бізнес-центр "V45"), офіс 404, м. Київ, 04071

  • : +38 044 531 37 68

Будьте з нами

 

 

Ви тут: Home НОВИНИ ТА ПОДІЇ Вимушена міграція та шукачі притулку: динаміка та політичні реакції в Європі та сусідніх регіонах