Четвер, 25 травня 2017 00:00

Recherche l’Ukraine: чим Україна цікава Бельгії

«У чому є важливість проведення Євробачення для України, які перспективи розвитку культурної дипломатії України та який імідж ми маємо закордоном», - про все це розповів Надзвичайний та Повноважний посол Бельгії в Україні пан Люк Якобс випускникам та цьогорічним учасникам УШПС

 

16 травня у рамках Клубу УШПС відбулася зустріч Recherche l’Ukraine: чим Україна цікава Бельгії” у посольстві з Надзвичайним та Повноважним послом Бельгії в Україні паном Люком Якобсом з випускниками та цьогорічними учасниками Української школи політичних студій.

Як "три користі радості" та "Земля" Довженка представляють Україну в Брюсселі

Звуки української веснянки 

«Ой, ти, весна, ти красна,
А, що ж ти нам вонєсла?

Я й вонєсло, вонєсло
Три користі радості»

від гурту “Dakhabrakha” та чорно-біле німе кіно «Земля» Олександра Довженка на екрані у 2016 році відкрили проект “Ukraine on film. Way to freedom” Центру образотворчих мистецтв BOZAR, який розташований у центрі Mont des Arts і є однією з найбільш відвідуваних місцин у Брюсселі. 

Минулого року у Центрі вже відбулися покази фільмів «Плем’я» Мирослава Слабошпицького, серії мультиплікаційних фільмів «Козаки», «Все палає» режисерів Дмитра Стойкова, Олександра Течинського та Олексія Солодунова, «Гамер» Олега Сенцова, «Поводир» Олеся Саніна в рамках цього проекту. 

На думку кураторів BOZAR, українське кіно нині переживає період значного креативного піднесення. Фільми, зроблені в останні роки, свідчать про зміни в суспільних настроях і про обраний шлях виходу з культурної ізоляції радянського періоду до відродження кіно країни. Хід історії завжди змушував українців ставати на захист своєї ідентичності.

Такі роботи, як документальний фільм Сергія Лозниці «Майдан», який презентували у 2015 році та візіонерські роботи Мирослава Слабошпицького привертають до себе увагу по всій Європі.

Формування діалогу України та Бельгії через котячку

Навчитися малювати квіти, виконані у техніці петриківського розпису спеціальним пензлем «котячкою», ознайомитися з картинами Івана Марчука, відсвяткувати День вишиванки у Брюсселі можна у Культурному Центрі України та Бельгії (CCUB). Його основна мета – сприяти оновленому соціальному взаєморозумінню у діалогах між українською та бельгійською (європейською) спільнотою шляхом поглибленого дослідження різних аспектів образотворчого мистецтва, архітектури/урбанізації, музики та літератури.

"Київ – столиця України" is a new "London is a capital of Great Britain"

У 2016 році Нілс Смітс (University of Leuven) видав посібник з граматики для людей, які спілкуються голландською мовою. Цей посібник спрямований на тих, хто хоче вивчити або удосконалити українську мову. Граматичні правила пояснюються за допомогою прикладів з української  преси - це дає студентам розуміння викликів України.

У Гентському університеті на факультеті славістики цього року був розпочатий курс «Україна: історіографія, мова та націотворення». Він має на меті дати студентам більш широке розуміння найбільш важливих питань щодо української історіографії, мовної ситуації та особливостей формування національної ідентичності.

Чи успішно Україна відсвяткувала різноманіття? 

- Приїжджайте підтримати Бланш на концерті в Києві. 

- Де? 

- В Києві.

- Київ?

- Київ!

- Точно, Київ. Київ… Швейцарія прекрасна! 

- Це не Швейцарія, це Україна. 

- Це було для того, щоб побачити, наскільки Ви уважні. Отож, сьогодні Бланш виконає свою пісню «Вогні великого міста». 

- Приїжджайте і підтримайте Бланш у першому півфіналі відомого пісенного конкурсу Євробачення.

Відео саме з таким текстом було дуже популярне напередодні проведення цьогорічного конкурсу «Євробачення» в Україні. 

«Однак, як ми бачимо, статті журналістів-обізрівачів, які висвітлювали сам конкурс та його організацію в Україні, сформували зовсім нове, позбавлене стереотипів бачення Києва як сучасної європейської столиці з цікавою історією та відкритими людьми, а України як країни з великими перспективами та багатим, зокрема, туристичним потенціалом, який потрібно розвивати», - зазначив посол Люк Якобс.   

Rechercher l’Ukraine

Créer l’Ukraine nouvelle

Reconstruire l’Ukraine

Власне, яка зі стратегій стати цікавою країною для світу є найвлучнішою, згодом покаже зміст історій про «Oh, you are from Ukraine! It’s where …”. 


Схожі матеріали (за тегом)

підписатися

Отримувати новини та інформацію про УШПС

Контакти

вул. Нижній Вал 15, офіс 303, м. Київ, 04071

  • : +38 044 531 37 68

Будьте з нами

 

 

Ви тут: Home НОВИНИ ТА ПОДІЇ Recherche l’Ukraine: чим Україна цікава Бельгії