Понеділок, 01 травня 2017 10:57

Ми повинні об'єднуватися, щоб будувати, а не руйнувати

20 квітня вдванадцяте Українська школа політичних студій розпочала роботу Першої Національної Сесії в Києві. Спільнота УШПС вітала 35 учасників ХІІ Програми, які є представниками політики, бізнесу, громадянського суспільства, академічного середовища та медіа.

Як і кожного року, Перша Національна Сесія має на меті дати учасникам не тільки глибоке розуміння європейських цінностей; історичних, соціальних, політичних, економічних процесів, але і стати джерелом натхнення та розуміння нових можливостей для власного розвитку.

УШПС є справжньою лабораторією натхнення для лідерів

Під час відкриття Ігор Когут, засновник та Почесний директор Української школи політичних студій, привітав учасників з відкриттям, наголосивши, що УШПС є справжньою лабораторією натхнення для лідерів.

Світлана Матвієнко, Голова Ради Лабораторія законодавчих ініціатив, підкреслила, що УШПС за 12 років успішної роботи стала спільнотою людей, для яких слова "демократія", "права людини" та "верховенство права" є не просто словами, а цінностями.

До привітань також долучився Мортен Енберг, Голова Офісу Ради Європи в Україні, який зазначив, що за 15 років проведених в Україні, він став свідком величезного прогресу реформ і, що важливіше, – значного потенціалу для їх подальшої реалізації.

Людський розвиток: 25 років незалежної України

Модераторка Ольга Жмурко, Директорка Ромської програмної ініціативи Міжнародного фонду «Відродження», випускниця УШПС 2015 та Елла Лібанова, Д.е.н., Директорка Інституту демографії та соціальних досліджень імені М.В. Птухи Національної академії наук України подискутували з учасниками на тему того, які зміни відбулися в українському суспільстві за 25 років та як ефективно впроваджувати демографічну політику.

Євроінтеграція: дипломатія чи реформи? 

Дискусія за участі Віце-прем'єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної співпраці Іванни Климпуш-Цинцадзе за модеруванням Ігоря Когута актуалізувала питання про те, чи є євроінтеграція самоціллю чи лише шляхом до кращого майбутнього.

Українське суспільство та політична еліта: чи можливий компроміс?

На це питання разом з учасниками шукала відповідь Севгіль Мусаєва-Боровик, Головна редакторка онлайн-видання «Українська правда». 

Відповідальні судження 

"Яка природа відповідальних суджень, на яких філософських підвалинах вони ґрунтуються?", - на це питання відповідав Євген Бистрицький, д.ф.н., Завідувач відділу філософії культури, етики і естетики Інституту філософії НАН України.

Урядово-парламентські відносини

Питання ролі парламенту у формуванні державної політики та того як уряду донести свої ініціативи до парламенту актуалізував та обговорював Віктор Пинзеник,  Д.е.н., народний депутат України, член Комітету Верховної Ради України з питань бюджету.

Діалектика революцій

"Революція полягає не лише в «перегортанні» низів з верхами; справжній революційний ефект пов’язаний з «інверсією» цінностей", зазначив під час своєї лекції Артемій Магун, професор політичної теорії демократії, декан факультету політичних наук і соціології Європейського університету в Санкт-Петербурзі.

Українська освіта сьогодні та завтра: яким є фундамент майбутнього країни?

"Як виховати суспільство, що мислить і створює, а не сприймає і користується?", розповідала Лілія Гриневич, к.пед.н., Міністр освіти і науки України за участі модераторки Іванни Коберник, радниці Міністра освіти і науки України, випускниці УШПС 2007.       

Цінності конституціоналізму

 

Член Наглядової Ради УШПС, Суддя Конституційного Суду у відставці, голова Центральної виборчої комісії (2007-2013) Володимир Шаповал відповідав на питання, які цінності несе Конституція України та якими є конституційні засади демократії?

Декомунізація як передумова відновлення миру в Україні

Директор архіву СБУ, Андрій Когут, та к.і.н., Голова Українського інституту національної пам’яті, Володимир В'ятрович, розповіли учасникам про пріоритетні напрямки роботи УІНП та про те, як кожен громадянин може скористатися відкритими архівами СБУ.

Питання Криму як виклик безпеці та праву 

Керівниця програм розвитку громадянського суспільства Українського незалежного центру політичних досліджень Юлія Тищенко; Народний депутат України, Голова Меджлісу Кримськотатарського народу Рефат Чубаров та Головна редакторка Центру журналістських розслідувань Валентина Самар говорили про те, як зробити питання Криму в інформаційному середовищі ключовим та які шляхи повернення півострову існують.

Політика в рядках і між рядками української преси

Про професіоналізм, довіру, системність та чому неможливо використовувати рецепти успішних реформ інших держав розповідала Юлія Мостова, Головна редакторка газети «Дзеркало тижня», членкиня Наглядової Ради УШПС.

Зміна парадигми українських медіа: пропаганда, окупація, війна

Голова правління ГО «Громадське радіо» Андрій Куликов висловив своє бачення щодо того, як має формуватися інформаційний простір на окупованих територіях.

 Ціннісні орієнтації українського суспільства в історичній перспективі

Якими є ціннісні орієнтації українського суспільства в минулому та сьогоденні? На це питання відповідала Наталя Яковенко, д.і.н., професорка кафедри історії Національного університету «Києво-Могилянська академія» та Зорян Кісь, адвокаційний менеджер Freedom House, випускник УШПС 2014.

Правозахист. Праволюдяність. Правосолідарність

Щоб бути здоровим, не потрібно бути лікарем. Так само, щоб вважати права людини цінністю і діяти відповідно до цього переконання, не потрібно бути правозахисником", зазначила Лариса Денисенко, правозахисниця, адвокатка, медійниця, письменниця. 

Контакти

вул. Воздвиженська 45 (бізнес-центр "V45"), офіс 404, м. Київ, 04071

  • : +38 044 531 37 68

Будьте з нами

 

 

Ви тут: Home НОВИНИ ТА ПОДІЇ Ми повинні об'єднуватися, щоб будувати, а не руйнувати