Помилка
 • JUser::_load: неможливо завантажити користувача з id: 88
Четвер, 22 грудня 2016 00:00

Конференція «Піднесення «лівих» і «правих» сил: згортання демократії?»

20 грудня 2016 року у Києві, в готелі «Опера», вул. Богдана Хмельницького, 53, відбулася Конференція «Піднесення «лівих» і «правих» сил: згортання демократії?». Під час заходу директори та випускники Шкіл політичних студій з Азербайджану, Білорусі, Болгарії, Вірменії, Грузії, Молдови та України, представники громадянського суспільства та міжнародних організацій обговорили результати нещодавніх виборів у країнах Західної Європи та Східного партнерства.

Конференцію організовано за підтримки Відділу допомоги у проведенні виборів і перепису населення Генерального директорату II – Демократія Ради Європи. Захід спрямовано на підвищення якості демократизації через підтримку діалогу між країнами Східного партнерства та обговорення процесів, що сприяють занепаду демократії.

І панель Конференції "Піднесення "лівих" та правих" сил: згортання демократії?" присвячена загальносвітовим тенденціям в країнах сталої демократії, запропонувавши гостям та учасникам задуматися над кризою ідеологій та партій, причинами піднесення "правих", та оцінкою "життєздатності" правих ідеологій серед українського електорату. Відкрив конференцію почесний директор Української Школи Політичних Студій Ігор Когут, закликавши учасників задуматися над викликами, які постали перед Україною, ЄС, країнами Східного партнерства, після виборів у Молдові, Болгарії, та тими ризиками, які несуть майбутні вибори у Франції.

Євген Бистрицький, д.ф.н., завідувач відділу філософії культури, етики і естетики Інституту філософії НАН України та виконавчий директор Міжнародного фонду "Відродження" загострив проблему неліберальної критики демократії та опору глобалізації. Олексій Гарань, професор кафедри політології НаУКМА, Науковий директор Фонду "Демократичні Ініціативи" ім. Ілька Кучеріва поставив питання про те, чи є сучасні «радикали» по-справжньому революційною, рушійною силою. 

Александра Данкасіу, політичний аналітик Go-Governance (Австрія) розповіла, чому австрійські вибори стали певним зламом «популістиного тренду», та які форму сучасний політичний діалог набуває за посередництва newmedia. Наталя Амельченко к.ф.н., доцент, викладачка кафедри політології Національний університет "Києво-Могилянська академія" зазначила, що однією з відповідей на неоконсервативну та популістичну "хвилю" є розвиток стратегічних комунікацій, пояснення реформ та відкритість влади. Анжела Седель, старший науковий дослідник Оксфордського університету присвятила свій виступ аналізу Brexit наголосивши на кризі "експертності", недовіри до експертів та до публічних інституцій в цілому у всіх країнах сталої демократії, а також розвінчала деякі міфи щодо сприйняття тих, хто підтримав Brexit.

ІІ панель була присвячена "відкату" демократії за результатами виборів у країнах Східного партнерства та близьких сусідів України. Модератором сесії виступив Алєксандр Дабравольскі, закликавши спікерів поділитися думками щодо популярності "лівих" ідей, як результату радянської спадщини, або запиту на справедливий соціальний розподіл.

Також, учасники панелі обговорили проблему інституціоналізації та об'єднання "старих" та "нових" "лівих" в Україні. Спікерами панелі були:

 • Ольга Маноле, координаторка програми з питань прав людини, координаторка напрямку громадянської та виборчої освіти, Promo-LEX Assosiation (Молдова),
 • Анастасія Дарафєєва, голова білоруської партії "Залені", випускниця Східно-Європейської школи політичних студій (Білорусь)
 • Євген Радченко, директор з розвитку МГО "Інтерньюз-Україна",
 • Геннадій Максак, голова правління, Керівник Програми дослідження політики Східного партнерства Ради зовнішньої політики "Українська призма", випускник УШПС.

ІІІ панель актуалізувала поняття гендеру в політиці, як індикатору демократизації та ролі жінок в демократичних процесах. Модерувала панель Ольга Веснянка, правозахисниця, журналістка, випускниця УШПС. Відповідали на запитання гостей та учасників Конференції Ольга Айвазовська, голова правління, координаторка виборчих та політичних програм Громадянської мережі ОПОРА, представниця від України в політичній підгрупі Тристоронньої контактної групи по Донбасу, випускниця УШПС та Валєнтіна Полєвікова, менеджер Східно-Європейської школи політичних студій, засновниця і голова білоруської жіночої партії "Надзєя" (1994-2002).

Заключна, IV панель Конференції торкнулася контроверсійного питання ролі медіа у формуванні та споживанні популістиних меседжів в країнах Західної Європи, Східного партнерства та в України. Модератором дискусії виступив Віталій Портніков, оглядач "Радіо Свободи".

Запеклу та неоднозначну дискусію між собою та із залом вели:

 • Іван Годарські, консультант з медіа та правових питань, МЕМО 98 (Словаччина),
 • Сергій Гайдай, директор зі стратегічного планування соціально-інжинірингового агенства Гайдай.Ком,
 • Віталій Мороз, голова відділу нових медіа, МГО "Інтерньюз-Україна",
 • Андрій Андрушків, керівник проекту "реформа системи контролю за використанням публічних фінансів", ГО "Центр UA", випускник УШПС
 • Андрій Прокопенко, керуючий парнер, "Прокопенко і партнери. Політичний менеджмент", випускник УШПС.

Фото галерею Конференції можна переглянути на сторінці УШПС у мережі Facebook. Фотограф - Олександр Коваленко.

Схожі матеріали (за тегом)

Контакти

вул. Воздвиженська 45 (бізнес-центр "V45"), офіс 404, м. Київ, 04071

 • : +38 044 531 37 68

Будьте з нами

 

 

Ви тут: Home НОВИНИ ТА ПОДІЇ Конференція «Піднесення «лівих» і «правих» сил: згортання демократії?»