Помилка
  • JUser::_load: неможливо завантажити користувача з id: 88
П'ятниця, 02 грудня 2016 00:00

Між бюрократією та нещирістю. Експерт з Лондона – про стосунки між Україною та ЄС

Безвізовий режим - політичний приз для України, як для сторони, яка виконала всі висунуті їй вимоги, вважає професор із Лондона Ендрю Уілсон

Ендрю Уілсон – професор українських студій у University College London та старший науковий співробітник з питань політики у Європейській Раді з міжнародних відносин. Він відвідав Київ, аби взяти участь у дискусії на щорічній конференції Української школи політичних студій.

 

Уілсон розповів НВ, чому Україні досі не дали безвізовий режим та пояснив, чи потрібно боятися, що Трамп стане на бік Росії.

Зараз процес євроінтеграції України та надання їй безвізового режиму вийшов на площину, де більше не йдеться про якісь деталі: гайки, болти. Коли країна виконує якісь умови, їй дають якийсь політичний приз, винагороду, щось для цієї країни роблять. У випадку з Україною передбачалося, що це буде безвізовий режим, але це, все ж таки, питання політики. Я би сказав, ситуація проявилася так, що ЄС знаходиться десь посередині поміж бюрократією та нещирістю.

Зараз у світі змінюється політична картина: вибори у США, Brexit у Великобританії, скоро вибори в Італії. Крім того, у найближчі роки будуть дуже складні й непрості вибори у Франції та Німеччині. 2016 рік був дуже складним.

Можливо, все пішло нанівець після кончини Девіда Боуі? Він же там собі щось сплітав, переплітав. А тепер усе провалилося. Усі ці останні події не несуть хороших новин для України. Але є і певний позитив. Те, що Україна незалежна, це факт, і вона повинна залишатися незалежною, і це дуже добре, це позитивно для України. Є ще також важливе питання того, що Україна зараз витрачає 5% свого ВВП на військові видатки, і це добре. І певні складнощі будуть виникати, особливо якщо новообраний президент Америки Дональд Трамп поведе політику таких собі закулісних угод із США. Такі загрози для України виникають.

У українців є страх, що Трамп може визнати Крим російською територією. Думаю, побоюватися все ж таки варто. Хоча, я не думаю, що він де-юре визнає цю анексію. Він повинен брати до уваги і думку інших союзників. Ці закулісні угоди не будуть проводитися де-юре, але можуть мати місце десь на задвірках. На передній план будуть виставлені інші речі.

У нашому світі всі захворіли на так званий синдром дефіциту уваги, який іноді трапляється у дітей. Так було два роки тому, було і мільйон років тому. Ця ситуація не змінилася. Проте, сьогодні важливо, аби у країни була позитивна історія, яку вона може розповісти світові. І це саме те, що Україна має робити.

Так, Україна може розказати кілька оптимістичних історій. Скажімо, в Україні йде війна, але навіть з цього можна зробити певні позитивні висновки. Україна має використати в позитивному сенсі цю ситуацію. Україна зараз стоїть на передньому краї боротьби із російським впливом, який вона намагається розширити на всю Європу, і Україна може завадити тому. І Україна допомогла зрозуміти всьому світу, що можна очікувати від Росії. І не треба захищатися, якось вибачатися Україні, навпаки, треба виносити на передній план такі позитивні історії і той внесок, який Україна робить, і Україна його дійсно робить в певних речах. Україна робить те, що повинен був би зробити і Захід. Справа в тому, що в України є свої військові сили, своя армія, вона протистоїть російській агресії. Ми не можемо сказати, що Україна може отримати перемогу, але те, що вона грає в нічию, якщо Україна грає в нічию, то це теж позитивне для України. Це добре.

Якщо говорити про якісь прогнози на 2017 рік – передбачити, яким він буде, неможливо. Можна очікувати неочікуваного. Але, наприклад, у вас буде проводитися пісенний конкурс Євробачення. Якщо говорити серйозно – це хороший приклад для того, аби додати країні якогось позитиву. Не думаю, що іноземні гості будуть боятися їхати на Євробачення через якісь загальноукраїнські проблеми – люди ж розуміють, де Київ, а де – Донецьк. Проте не слід виключати варіанту, що Росія може щось утнути під час цього конкурсу.

На Заході Євробачення сприймають, як постмодерновий фестиваль культурних особливостей. Це можна описати таким словом – диваки, люди, які не вписуються у звичний образ. Було дуже цікаво спостерігати, яким чином авторитарний режим в Азербайджані приймав це Євробачення. А тут в України буде можливість показати, що вона є частиною постмодерністської, модерної сучасної Європи. Тому що росіяни там будуть виглядати як лайно.Росіяни вкладають багато грошей у те, що називається "м'яка влада", хоча вони не дуже добре розуміють, що це таке насправді. Усе це якось нагромаджується на російський імідж: агресія проти України, потім сирійські події, деякі речі на побутовому рівні, як, наприклад, шахрайства під час спортивних змагань на Олімпійських іграх – я маю на увазі скандал із допінгом. Тоді в Росії починають говорити, що у інших розвивається якась русофобія, хоча насправді ж вони самі просто мають погану репутацію.

Схожі матеріали (за тегом)

Контакти

вул. Воздвиженська 45 (бізнес-центр "V45"), офіс 404, м. Київ, 04071

  • : +38 044 531 37 68

Будьте з нами

 

 

Ви тут: Home НОВИНИ ТА ПОДІЇ Між бюрократією та нещирістю. Експерт з Лондона – про стосунки між Україною та ЄС