Помилка
  • JUser::_load: неможливо завантажити користувача з id: 88
Середа, 30 листопада 2016 00:00

Весь світ чекає, що робитиме Трамп. Екс-міністр оборони Канади – про прийдешню епоху нестабільності

Канада продовжить підтримувати Україну та заохочуватиме інші країни продовжити санкції проти Росії, запевняє колишній міністр оборони Канади Девід Пратт. Він дав свої коментарі "Новому Времени" під час ХІ щорічної Конференції УШПС.Девід Пратт – колишній міністр оборони Канади. Він відвідав Київ, аби взяти участь у дискусії під час щорічної конференції Української школи політичних студій, де говорив про основні тренди глобальної системи безпеки, вплив тероризму та пріоритети у діяльності НАТО.

І Європа, і Північна Америка повинні бути насторожі весь час. Адже і у Канаді, й в США були декілька неприємних випадків, інцидентів, до яких доклали руку люди, натхненні ідеями екстремістського ісламу. І всі установи на Заході, які мають стосунок до боротьби з тероризмом, зараз у стані підвищеної уваги до проявів випадків можливих терористичних актів. В Європі ситуація дуже відрізняється від північноамериканської. Ця ситуація, може, на жаль, більш небезпечна, і, може, причиною того є те, що Європа ближча до Близького Сходу. І через це Європа, зокрема, Франція і Бельгія дуже сильно постраждали через терористичні акти.

І досі є велика необхідність у спільній роботі та дуже тісній співпраці північноамериканських установ, які борються з тероризмом, з такими ж, але європейськими установами. Вони повинні разом визначати, відслідковувати і нейтралізувати прояви і елементи тероризму, що існують на обох континентах. Канада продовжує брати в цьому участь. Вона бере участь у подіях на Близькому Сході, там канадці навчають курдські війська у північному Іраку. Були також і випадки, коли канадці брали активну участь у певних операціях.

Зараз весь світ дивиться, чекає, що ж збирається робити пан Трамп на Близькому Сході. Він казав під час своєї виборчої компанії, що збільшить кількість військових, які присутні там, до 28-30 тисяч, щоб завершити боротьбу з ІДІЛ. І нам тільки залишається спостерігати, що він робитиме, як буде реагувати американський уряд з цього приводу, як вони працюватимуть, співпрацюватимуть зі своїми друзями, союзниками, які в цьому регіоні в них є, заради подолання ІДІЛу. Будемо сподіватися, що вони і надалі працюватимуть задля того, щоб знищити загрози тероризму в Північній Америці та Європі.

Що стосується подальших стосунків між Україною та НАТО, відповідь буде відома пізніше. Але наразі Канада вже надіслала 200 військових, які працюють з українськими військовими, вони їх вчать, надають навчання українським військовим. І, мені здається, що 700 млн доларів були інвестовані Канадою у програму підтримки розвитку України. Хотілося би також нагадати, що між Канадою і Україною існують особливі стосунки. Канада була першою країною, що офіційно визнала незалежність України як держави. Це сталося 2 грудня 1991 року. Тобто днями ми будемо визначати 25-річний ювілей початку офіційних стосунків поміж Канадою і незалежною Україною. Канада надає Україні незбройну військову допомогу, допомагає нелетальною зброєю. Я сподіваюся, що Канада в майбутньому демонструватиме ще більшу підтримку.

Не можу говорити за всіх інших членів НАТО, за всі країни, але мені відомо, що дуже багато держав, які є членами цієї організації, дуже занепокоєні тим, що сталося в Криму і на Донбасі. Я дуже сподіваюся, Канада буде стоятиме на дуже твердій позиції щодо санкцій проти Росії. І ми будемо говорити про те, що недопустимо послаблювати ці санкції, і будемо заохочувати інші уряди, інші сторони цього не робити.

Схожі матеріали (за тегом)

Контакти

вул. Воздвиженська 45 (бізнес-центр "V45"), офіс 404, м. Київ, 04071

  • : +38 044 531 37 68

Будьте з нами

 

 

Ви тут: Home НОВИНИ ТА ПОДІЇ Весь світ чекає, що робитиме Трамп. Екс-міністр оборони Канади – про прийдешню епоху нестабільності