Четвер, 01 грудня 2016 15:46

ХІ Щорічна конференція Української школи політичних студій

25-26 Листопада у Мистецькому Арсеналі відбулася ХІ щорічна Конференція Української школи політичних студій. На відкритті зібралося близько 250 почесних гостей, учасників різних років, партнерів та друзів Школи.

 

Під час урочистого відкриття до учасників звернулися: Ігор Когут, засновник та почесний директор УШПС, Світлана Матвієнко, голова Ради ГО «Лабораторія законодавчих ініціатив», Мартен Енберг, голова Офісу Ради Європи в Україні, Режі Брія, представник Генерального секретаря Ради Європи в Україні, Шігекі Сумі, Надзвичайний та Повноважний посол Японії в Україні, Євген Бистрицький, д.ф.н., виконавчий директор МФ «Відродження», Олександр Чалий, к.ю.н., президент «Грант Торнтон», Надзвичайний і Повноважний посол, член Наглядової Ради УШПС. Зі спеціальним привітанням до гостей та учасників звернувся Оке Петерсон, представник Генерального секретаря Ради Європи в Україні (2007-2010), Надзвичайний і Повноважний посол Швеції в Україні (2000-2004).

 

Вечірня панель першого дня Конференції була присвячена глобальним питанням – яким є місце України на карті нової Європи, які сценарії чекають на ЄС після Brexit та якими є наші перспективи у Євросоюзі. Разом із гостями над цими питаннями розмірковували поважні спікери: 

 • Пет Кокс, керівник Місії Європейського парламенту з оцінки потреб Верховної Ради України, Президент Європейського парламенту (2002-2004), 
 • Іванна Климпуш-Цинцидзе, віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України, 
 • Ребекка Хармс, депутатка Європейського парламенту, співголова парламентської фракції Group of Greens/European Free Alliance, членкиня делегації до Парламентського комітету асоціації Україна-ЄС, 
 • Ендрю Вілсон, PhD, Професор українських студій в University College London, Старший науковий співробітник з питань політики в Європейській Раді з міжнародних відносин.

Коментували та підсумовували панель Олена Сотник, народна депутатка України, членкиня Постійної делегації у Парламентській асамблеї Ради Європи, випускниця УШПС, та Сергій Кузнєцов, PhD, голова відділу програм регіонального співробітництва Венеціанської Комісії Ради Європи. Модератором виступив голова «Громадського радіо» Андрій Куликов.

Відповідаючи на запитання до панелі про майбутнє Європейсього Союзу, більшість залу підтримала варіант, за яким після Brexit відбудеться переформатування ЄС у новому політичному форматі.

 

26 листопада другий день конференції розпочався дискусією навколо ключових питань, пов'язаних з становленням демократичної України: якими є прагматичні результати після романтичних очікувань від здобуття Незалежності, яким є внесок України в "архітектуру" Європи, якою є українська демократія у пост-олігархічну еру. Свої роздуми на ці теми до учасників доносили: 

 • Левко Лук’яненко, український дисидент, Герой України, Народний депутат України (1990-1992, 1994-1998, 2002-2007), Надзвичайний і Повноважний Посол,
 • Оке Петерсон, представник Генерального секретаря Ради Європи в Україні (2007-2010), Надзвичайний та Повноважний Посол Швеції в Україні (2000-2004),
 • Вікторія Пташник, народна депутатка України, співголова політичної партії «Демократичний Альянс», випускниця УШПС,
 • Максим Черкасенко, член Правління політичної партії «Демократичний Альянс», юрист, випускник УШПС,
 • Владислав Воскресенський, виконавчий директор InvisibleSolutions, випускник УШПС,
 • Віктор Чумак, народний депутат України, заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань запобігання і протидії корупції.

Коментували панель Олександр Білоус, перший заступник прокурора Миколаївської області, випускник УШПС, та Сам Ван Дер Стаак, старший програмний менеджер відділу політичних партій International IDEA. Модерувала – Катерина Рябіко, координаторка проекту ОБСЄ/БДІПЛ.

 

Друга панель другого дня Конференції зміщує акценти з політики на економіку, пропонуючи задуматися над запитанням «Як зробити реформи реальними?». У гострій дискусії спікери та учасники намагалися зрозуміти, як подолати синдром пострадянської економіки, від популізму перейти до реальних змін та "перезавантажити" українську економіку, припускаючи, що можливо саме місцевий розвиток стане такою рушійною силою. Більшість учасників, які голосували через спеціальний мобільний додаток УШПС, в опитуванні до цієї панелі схилилися до збільшення фінансування освіти та інвестицій в науку, оскільки економіка ХХІ століття не базується на одній галузі. Спікери, котрі взяли участь у напруженій дискусії:

 • Аркадій Островський, PhD, редактор з питань Росії та Східної Європи тижневика «The Economist», 
 • Олексій Гончарук, к.ю.н., голова Офісу ефективного регулювання, випускник УШПС, 
 • Павло Шеремета, економіст, міністр економічного розвитку і торгівлі України (2014),
 • Артурас Зуокас, міський голова м. Вільнюс (2000-2007, 2011-2015). 

Модерував панель Іван Хілобок, радник Адміністрації Президента України та Кабінету Міністрів України з питань реформи державного управління, випускник УШПС. Коментували: Сергій Власенко, народний депутат України, голова Комітету Верховної Ради України з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування та Анатолій Амелін, DBA, директор економічних програм Інституту майбутнього України, випускник УШПС. Артурас Зуокас цього року приєднався до Наглядової Ради УШПС.


 

ІІІ панель другого дня була присвячена переосмисленню системи глобальної безпеки та тим новим безпековим викликам, які  постають перед Україною. Модератором панелі виступив Єгор Чернєв, доброволець Національної Гвардії України, ІТ-підприємець, випускник УШПС. Три екс-міністри оборони запропонували свої варіанти впливу конфлікту в Україні на глобальну систему безпеки: 

 • Девід Пратт, міністр оборони Канади (2003-2004), голова Постійного комітету з національної оборони та у справах ветеранів, Канада (2001-2003), 
 • Йоріс Ворхуве, PhD, почесний професор з управління і глобальних питань Університету Лейден, голова Oxfam International, міністр оборони Королівства Нідерланди (1994-1998),
 • Анатолій Гриценко, к.т.н., доцент НаУКМА, лідер політичної партії «Громадянська позиція», міністр оборони України (2005-2007). 

Виступив із презентацію про кібер-зброю та цілеспрямовані стійкі загрози Єгор Аушев, к.ф.-м.н., засновник та керівник Information Security Group, випускник УШПС. На цю ж тему виступив Нік Білогорський, старший директор з операцій по виявленню загроз та співзасновник компанії Cyphort, засновник та співголова ГО «Nova Ukraine» (США), колишній головний експерт з небезпечних програм та речник з питань безпеки Facebook.

Коментували панель Ольга Айвазовська, голова правління, координаторка виборчих і політичних програм Громадянської мережі ОПОРА, представниця від України в політичній підгрупі Тристоронньої контактної групи по Донбасу, випускниця УШПС, та Тетяна Дурнєва, виконавча директорка Громадського холдингу «Група Впливу» (Донецької обласної організації «Комітет виборців України»), експертка Інституту суспільно-економічних досліджень з питань внутрішньо переміщених осіб, випускниця УШПС. 

 

Заключна дискусійна панель Конференції вшановувала пам’ять президента Шимона Переса, лауреата Нобелівської Премії Миру, та продовжувала попередню дискусію, пропонуючи присутнім замислитися над шляхами відновлення довіри в українському суспільстві, як шляху до відновлення миру.

Пітер Померанцев, британський письменник та журналіст, розповідав про взаєморозуміння у роздробленому post-truth світі, інформаційну війну та російську пропаганду. Рефат Чубаров, народний депутат України, голова Меджлісу кримськотатарського народу, розкрив своє бачення реінтеграції Криму. Кшиштоф Становскі, голова правління Фонду «Солідарність» (Польща), поділився досвідом примирення посткомуністичної Польщі. Модерувала панель Тетяна Огаркова, PhD (Paris-Est), голова міжнародного відділу Українського кризового медіа-центру, журналістка «Громадське», викладачка НаУКМА.

Заключні коментарі до теми озвучили: Сергій Кошман, виконавчий директор Аспен Інституту Київ, випускник УШПС, Юлія Тищенко, керівниця програм розвитку громадянського суспільства Українського незалежного центру політичних досліджень, випускниця УШПС, Олег Петренко, заступник генерального директора з питань стратегічного розвитку клініки ISIDA, випускник УШПС.

 

Перед офіційним врученням дипломів випускникам цього року до присутніх зі спеціальною промовою звернулася Юлія Мостова, Головна редакторка інформаційно-аналітичного тижневика «Дзеркало тижня». Пані Мостова також увійшла до Наглядової Ради Української школи політичних студій.

Фото: Олександр Коваленко та Арсен Федосенко

Фотоальбоми заходу можна знайти на офіційній сторінці УШПС у Facebook

 

Цього року організація Конференції стала можливою завдяки:

 

 

Схожі матеріали (за тегом)

Контакти

вул. Воздвиженська 45 (бізнес-центр "V45"), офіс 404, м. Київ, 04071

 • : +38 044 531 37 68

Будьте з нами

 

 

Ви тут: Home НОВИНИ ТА ПОДІЇ ХІ Щорічна конференція Української школи політичних студій