Вівторок, 14 червня 2016 10:59

Друга сесія УШПС 2016 року

8-12 червня в Одесі відбулась Друга сесія XI набору Української школи політичних студій.

Відкрила сесію Світлана МАТВІЄНКО, Голова Ради Лабораторії законодавчих ініціатив. Вона наголосила на стратегічній важливості цієї сесії, оскільки саме під час неї учасники мали змогу поглибити свої знання у гуманітаристиці та порефлексувати над великими за обсягом текстами.
Перший день розпочався з лекції Дениса ПОЛТАВЦЯ, Експерта з розвитку громадянського суспільства, на тему "Цінності: про що власне йдеться? Особистісний та суспільний виміри". Учасники дискутували щодо питань, що таке цінності та інтереси, яка різниця між цими поняттями, яка є природа цінностей тощо.
Продовжив другий день Олександ ЕТКІНД, Професор історії російсько-європейських відносин Європейського університету у Флоренції. Під час дискусійної платформи на тему «Внутрішня колонізація та сировинна держава» учасники дізналися чим саме внутрішня колонізація відрізняється від «класичної» зовнішньої колонізації, а також як саме Російська Імперія заволодівала чужими територіями і освоювала власні землі, колонізуючи при цьому багато народів, в тому числі і український.
Другий день сесії учасники провели в читанні філософських текстів та дискусіях під час семінарів із Євгеном БИСТРИЦЬКИМ, Завідувачем кафедри філософії культури, етики і естетики Інституту філософії НАН України, д.ф.н., на тему «Відповідальні судження», а також із Вахтанґом КЕБУЛАДЗЕ, Доцентом кафедри теоретичної і практичної філософії філософського факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка, д.ф.н., на тему «Література, секс, політика». Під час свого семінару пан Бистрицький наголошував на необхідність конкретизованого мислення та відповідального прийняття рішень, а також розуміння можливих наслідків свого вибору. Пан Кебуладзе розкрив складну структуру кореляції між літературою, сексом та політикою.
Третій день розпочався з лекції керівника театру "Чорний квадрат" Анатолія НЕЙОЛОВА "Мистецтво імпровізації в політиці". Лектор розповів про закони сприйняття та механізм роботи уваги, про те, як використовувати голос та тіло під час публічних виступів, а також про різницю між гарним оратором та гарним політиком. Крім того, учасники мали можливість взяти участь у декількох практичних вправах і отримати поради, як тренувати власне відчуття часу у буденному житті.
Продовжився третій день ІІ Національної Сесії лекцією політтехнолога, директора зі стратегічного планування соціально-інжинірингового агентства Гайдай.Ком Сергія ГАЙДАЯ "Нові часи, нові партії, нова еліта, нова держава". Пан Сергій розповів про те, що відрізняє політолога від політтехнолога, поділився своєю думкою про те, що нова еліта може сформуватися лише під час війни та чому ліво- та правоцентристські партії - це пережиток 19 ст., тому нові партії мають створюватися не на основі ідеології, а на основі запиту суспільства.
11-го червня на ІІ Сесію Української школи політичних студій в місті Одеса завітав Представник Генерального секретаря Ради Європи з питань координації програм співробітництва Ради Європи, Мортен ЕНБЕРГ. Учасники мали можливість обговорити з ним судову реформу, останні призначення на ключові посади в українській політиці та почути підтримку з боку Ради Європи у прагненнях провести реформи.
Наталія АМЕЛЬЧЕНКО, Викладач кафедри політології Національного університету «Києво-Могилянська академія», доцент, к.ф.н. також працювала з учасниками у групах на тему «Демократизація в Україні: діахронія ціннісних та інституційних змін». Пані Наталія обговорювала разом з учасниками і мотивувала їх рефлексувати над текстами Юргена Габермаса «Громадянство і національна ідентичність», власними статтями «Демократизація в Україні: співвідношення ціннісних та інституційних змін», «Проект «Відродження нації» як інструмент національної солідарності та ідентичності».
Четвертий день навчання в ‪#‎УШПС‬ продовжився роботою у групах з Михайлом КОЛЬЦОВИМ, Старшим викладачем кафедри філософії та релігієзнавства Національного університету «Києво-Могилянська академія», к.ф.н. на тему «Політичне прогнозування». Пан Михайло розповідав про особливості політичного та бізнес прогнозування і різницю між ними, а також про те, які риси незахідного демократичного процесу можуть бути приписані Україні.
Останній день навчання розпочався з лекції «Політична міфологія» Тараса ЛЮТОГО, Професора кафедри філософії та релігієзнавства Національного університету «Києво-Могилянська академія», д.ф.н., випускника УШПС 2010 року. Пан Тарас дав можливість учасникам простежити розвиток міфу в діахронії і зрозуміти природу політичного міфу. Окрім цього, лектор заохотив усіх учасників прорефлексувати і виразити свої судження щодо деякої соціальної реклами, яка є у великих містах України.
Останню лекцію на найактуальнішу та найполемічнішу тему провів Ігор СЕМИВОЛОС, Виконавчий директор Центру близькосхідних досліджень. Він розтлумачив учасникам поняття конфлікту, його структуру, детермінанти та можливі сценарії вирішення. Пан Ігор з наукової точки зору відповідав на усі питання охочих щодо вирішення конфліктів на Сході та в Криму.
Всі учасники у гарному настрої та з новими знаннями, ідеями і навичками покинули Одесу та чекають на нову зустріч у Львові восени під час ІІІ Національної Сесії.

Схожі матеріали (за тегом)

Контакти

вул. Воздвиженська 45 (бізнес-центр "V45"), офіс 404, м. Київ, 04071

  • : +38 044 531 37 68

Будьте з нами

 

 

Ви тут: Home НОВИНИ ТА ПОДІЇ Друга сесія УШПС 2016 року