Середа, 29 липня 2015 08:18

Семінар ALDA "Розвиток освіти та просвітництва" в Ірландії

Учасниця цьогорічного набору УШПС Катерина ГАНДЗЮК взяла участь у семінарі "Розвиток освіти та просвітництва".

Семінар, що пройшов 15-17 липня в Ірландії, є частиною партнерського проекту УШПС та ALDA "LADDER". Семінар Європейської Асоціації Місцевої Демократії (ALDA) “Розвиток освіти та просвітництва” розпочався 15 липня у окрузі Донегал (Ірландія). Мер міста Леттеркені, яке є центром округу, привітав учасників з усіх куточків Європи та побажав плідної роботи гостям та представникам місцевої ради, які скористалися можливістю обмінятися досвідом з експертами з різних країн та взяли безпосередню участь у навчанні.
Перший день семінару було присвячено обговоренню того, що таке бути громадянином світу і які глобальні проблеми чекатимуть нас у 2015-2030 році. Світ підводить перші підсумки у досягненні Цілей розвитку тисячоліття (Millenium Development Goals) і вони вселяють оптимізм. Завдяки спільним зусиллям багатьох країн вдалося вдвічі зменшити дитячу смертність, чверть населення світу покращила санітарні умови у порівнянні з 1990 роком, хоча ще 1 млрд людей не мають навіть базових зручностей, 90% дітей у регіонах, що розвиваються, отримали доступ до початкової освіти.
Синергія справді допомагає робити світ кращим. Велику роль у вирішенні глобальних проблем світу зіграв і Європейський союз, який є одним з найбільших донорів міжнародної технічної допомоги країнам, що розвиваються (понад 50% всієї допомоги). При обговоренні глобальних проблем, які доведеться вирішувати громадянам всіх країн в майбутньому, на семінарі також піднімалася важлива тема необхідності інформаційних кампаній щодо роз’яснення практичних переваг глобального співробітництва.
Також багато часу під час семінару приділялося проекту ЄАМД “LADDER” Local Authorities as Drivers for Development Education and Raising awareness (Місцева влада як рушійна сила розвитку освіти й просвітництва). Цей проект тільки розпочався і буде працювати до грудня 2017 року. У найближчі місяці, він буде прагнути до збільшення ролі місцевої влади в ЄС та у сусідніх країнах.
Конкретними завданнями були визначені: - зміцнення потенціалу асоціацій місцевої влади та організацій громадянського суспільства; - інформування, підвищення поінформованості та залучення громадян до вирішення глобальних питань; - розвиток освіти, налагодження співпраці для того, щоб привести до перемоги синергії; - удосконалення методів неформальної освіти шляхом розробки нових та інноваційних засобів для залучення широкого кола зацікавлених сторін (включаючи викладачів, державних службовців, НУО, молодіжних лідерів і т. д.).
Продовжився семінар обговоренням в групах глобальних проблем, а саме їх локального вираження в країнах, долучених до проекту. Представник України Гандзюк Катерина взяла участь у секції, що обговорювала міграцію. Представники різних держав обговорювали як еміграцію, так і імміграцію. Найбільше представники європейських країн схвильовані потоком мігрантів з країн Африки, які останнім часом постійно порушують морські кордони держав ЄС, а також відтоком професійних кадрів з менш розвинених країн до більш розвинених. На жаль, європейці сьогодні дуже мало знають про проблему, з якою зіштовхнулася Україна – проблему внутрішньо переміщених осіб. Оскільки основний меседж семінару присвячений тому, що немає проблем якоїсь однієї країни, є загальні проблеми, іншим учасникам семінару було цікаво отримати інформацію про ситуацію в Україні і вони прийшли до висновку, що Європі необхідно більше приділяти уваги проблемам ВПО, адже якщо ми не впораємось самостійно, потік мігрантів з зони бойових дій та окупованого Криму в першу чергу буде спрямований до країн ЄС.
Концепція DEAR й надалі всіляко промотуватиметься в рамках політики розвитку ЄС. DEAR є основою проекту LADDER, який покликаний навчити громадян різних країн світу не бути байдужими до глобальний проблем і викликів, адже, якщо розібратись, то всі вони знаходять своє  відображення на локальному рівні.

Катерина Гандзюк

Схожі матеріали (за тегом)

Контакти

вул. Воздвиженська 45 (бізнес-центр "V45"), офіс 404, м. Київ, 04071

  • : +38 044 531 37 68

Будьте з нами

 

 

Ви тут: Home НОВИНИ ТА ПОДІЇ Семінар ALDA "Розвиток освіти та просвітництва" в Ірландії