Понеділок, 20 липня 2015 07:23

Зустріч випускників Шкіл політичних студій Ради Європи

25-26 червня 2015 року відбувся другий міжнародний семінар випускників шкіл політичних студій Ради Європи.

У зустрічі на тему “Як захистити демократію, свободу та людську гідність від внутрішніх та зовнішніх викликів”, яка пройшла в Сараєво, від УШПС взяли участь випускниці 2014 року Ольга ЛЬВОВА та Олеся ЦИБУЛЬКО. Напрямки обговорення були обрані дуже широкі - загрози демократії, радикалізація суспільств, захист жінок як пріоритети для Ради Європи.

Ключовий висновок першого тематичного обговорення: питання безпеки виходять в сучасному світі на перший план, і демократичному суспільству треба жертвувати частиною свободи для посилення безпеки. Ефективне балансування між безпекою та демократією можливе там, де є розвинута демократична культура та політична воля. На другій сесії обговорювалися причини радикалізації демократичних суспільств, які прямо чи опосередковано збільшують ймовірність терористичних атак. Ефективну стратегію у боротьбі з терактами складно винайти, тому тут можлива тільки робота на випередження - посилення громадянської освіти, міжкультурний та міжрелігійний діалог, максимальне залучення всіх сегментів суспільства, і навіть маргіналізованих, до процесу вироблення політики.  В контексті третьої теми акцент був зроблений на можливих інструментах забезпечення прав жінок – зокрема гендерному бюджетуванні як способу вирівнювання гендерних розривів в економічній та соціальній політиці, а також гендерних квотах в парламенті для якомога більшого залучення жінок до політичного процесу.

Остання панельна дискусія стосувалася обговорення проблем та перспектив розвитку мережі випускників ШПС. Школи Політичних Студій РЄ умовно можна поділити на успішні, менш активні та проблемні (московська, яка фактично призупинила свою діяльність, азербайджанська, директор якої ув’язнений). Приємно, що УШПС належить, власне, до перших - активна участь випускників в розбудові країни та впровадженні європейських цінностей і завжди високий конкурс на участь в школі це підтверджують.
В контексті неформального спілкування, представники шкіл цікавляться Україною, переймаються її долею, та ставлять питання, на які поки не має відповідей: чи є у нас консенсус що робити з окупованими територіями – боротися чи відпустити? Чи існує стратегія повернення Криму? Зокрема представниця з Хорватії – країни, що пережила війну і вступила до ЄС, наголошує: воювати і паралельно змінювати країну – нереально. Була нагода поспілкуватися і з колишнім генеральним секретарем Ради Європи, головою Європейської асоціації шкіл політичних студій Катрін Лалюм`єр: вона щиро побажала успіху і переконана, що в України все вийде.

Дякуємо УШПС та Раді Європи за чудову нагоду!

Ольга Львова

Схожі матеріали (за тегом)

Контакти

вул. Воздвиженська 45 (бізнес-центр "V45"), офіс 404, м. Київ, 04071

  • : +38 044 531 37 68

Будьте з нами

 

 

Ви тут: Home НОВИНИ ТА ПОДІЇ Зустріч випускників Шкіл політичних студій Ради Європи