Помилка
  • JUser::_load: неможливо завантажити користувача з id: 88
Понеділок, 13 липня 2015 00:00

Школа лідерів громад: перший семінар

08-11 липня 2015 року у Києві відбувся Перший семінар Школи лідерів громад.

Школа лідерів громад - це програма Української школи політичних студій, організована за ініціативи і підтримки Міжнародного фонду «Відродження». До участі в Школі були відібрані активні представники громадянського суспільства та волонтерських ініціатив, громадські діячі, держслужбовці, бізнесмени та журналісти з різних регіонів України із врахуванням ґендерної квоти.
Сесія розпочалась урочистою церемонією відкриття за присутності Євгена БИСТРИЦЬКОГО, Виконавчого директора МФ «Відродження». Євген наголосив, що програму спрямовано на розвиток та посилення місцевих громад, залучення активних представників громадянського суспільства до можливої участі у місцевих виборах та підвищення компетенції для участі у прийнятті якісних управлінських рішень на місцевому рівні.
Навчальну програму розпочав Анатолій ТКАЧУК, Директор з науки та розвитку Інституту громадянського суспільства, юрист, народний депутат України І скликання, який розповів учасникам про «Законодавство України про місцеве самоврядування». Анатолій торкнувся питань публічної влади та її реформи, форм правління, місцевого самоврядування та законодавства щодо цього питання, адміністративно-територіального устрою і досвіду України та Європи у цих питаннях.
Катерина ГАНДЗЮК, Старший радник з правових питань, Управління Верховного комісара ООН у справах біженців, депутат Херсонської обласної ради 5-го скликання, депутат Херсонської міської ради 6-го скликання, провела із слухачами дискусію на тему «Засади діяльності та обов’язки місцевого депутата. Статус депутата місцевої ради». Катерина говорила про ЗУ «Про статус депутатів місцевих рад», права та обов’язки депутата, можливість відкликання депутата та його контроль, а також про можливу корупцію та місце її виникнення у роботі депутата.
Завершили перший день навчання Юрій БОВА, Міський голова Тростянецької міської ради, випускник УШПС, який поділився із учасниками Школи лідерів громад своїм досвідом роботи міським головою, підкреслюючи можливість втілення корисних ініціатив на місцях, та Руслан МАЙСТРУК, Міський голова Тетіївської міської ради, випускник УШПС, який розповів про свій досвід участі у виборах міського голови та до міської ради. Юрій розповів про вже впроваджені проекти по благоустрою м. Тростянець, залучення інвестицій та міжнародних донорів, соціальні проекти та залучення громади до прийняття рішень і планування місцевого розвитку. Руслан поділився думками щодо передвиборчої агітації, соціологічних опитувань, впливу ЗМІ та соціальних мереж на виборця, роботи виборчих комісій, а також наголосив на необхідності мати чіткий план дій, якщо Ви вже вирішили йти на вибори.
Юрій ГАНУЩАК, Член робочої групи РПР з конституційної реформи, народний депутат VI скликання, експерт з децентралізації, розпочав другий день із лекції «Засади децентралізації». Він пояснював слухачам сутність реформи та її складові, означення місцевого самоврядування, питання розподілу сільських рад, головні вимоги до адміністративно-територіального устрою та адміністративно-територіальних одиниць, а також їх повноваження. Юрій назвав основні системні виклики та методи їх вирішення.
Олексій ОРЛОВСЬКИЙ, Директор Програмної ініціативи «Демократична практика» МФ «Відродження», розкрив деякі нормативні аспекти під час дискусійної панелі на тему «Місцева демократія». Олексій говорив про форми місцевої демократії, законодавство України щодо місцевого самоврядування, приклади статутів територіальних громад, місцеві ініціативи, органи самоорганізації населення тощо.
Доповідачами у дискусійній платформі на тему «Законодавство України про місцеві вибори» виступили Андрій МАГЕРА, Заступник Голови ЦВК України, та Євген РАДЧЕНКО, Директор з розвитку МГО «Інтерньюз». Експерти розповіли про діюче законодавство, підрахунок голосів та їх розподіл між кандидатами від різних партій під час виборів.
Олександр ХОРУЖЕНКО, Редактор медіа-платформи SumyNews, генеральний директор Центру дослідження регіональної політики, провів зі слухачами дискусію на тему «Місцева влада та ЗМІ. Нові медіа в діяльності місцевих депутатів».
Третій день розпочався тренінгом Романа КОБЦЯ на тему «Залучення громади до прийняття рішень». Разом із учасниками Роман проаналізував всю схему прийняття рішень та розповів про можливості залучення громадян на кожному етапі.
Юрій ДЖИГИР, Консультант з питань публічних фінансів консалтингової компанії «FISCOid», випускник УШПС, розповів про «Фіскальні аспекти децентралізації». Юрій окреслив як децентралізація вплине на доходи та податки, трансферти, видатки, запозичення, а також як вони перерозподіляться між місцевим та державним бюджетом.
Олександр ГАНУЩИН, Депутат Львівської обласної ради, провів зі слухачами дискусію на тему «Бюджетний процес. Бюджетний регламент». Олександр поділився своїм досвідом щодо складання місцевого бюджету, а також щодо його розгляду, звітування та контролю за його виконанням. Він також розповів про порядок скликання чергової та позачергової сесії ради, процедуру внесення питання в порядок денний тощо.
Сергій ГАЙДАЙ, Директор зі стратегічного планування соціально-інжинірингового агентства Гайдай.Ком, політтехнолог, провів тренінг на тему «Місцеві вибори: стратегія і технології». Сергій розповів про побудову штабу та передвиборчої кампанії, про основні напрямки роботи та обов’язкові складові кампанії, про різноманітні технології та правильність їх використання.
Останній день семінару Сергій ЛЕЩЕНКО, Народний депутат України, голова підкомітету з питань міжнародного співробітництва та імплементації антикорпційного законодавства Комітету Верховної Ради України з питань запобігання і протидії корупції, розпочав дискусією на тему «Виклики перед молодими політиками»
Василь ФЕДЮК, Експерт проекту ЄС «Підтримка політики регіонального розвитку в Україені», закрив Школу лідерів громад дискусією на тему «Бізнес-клімат. Портфель інвестора». Василь розповідав про світові тенденції та місце України в системі ПІІ, про інвестиційну привабливість України, її стан та перспективи, про пріоритетні галузі для інвестування та інструменті і механізми залучення інвестицій, а також про стратегічний та проектний підходи у формуванні портфеля інвестиційних проектів та джерела їх фінансування.
Наступні два семінари відбудуться 15-18 та 22-25 липня у Києві.


Схожі матеріали (за тегом)

Контакти

вул. Воздвиженська 45 (бізнес-центр "V45"), офіс 404, м. Київ, 04071

  • : +38 044 531 37 68

Будьте з нами

 

 

Ви тут: Home НОВИНИ ТА ПОДІЇ Школа лідерів громад: перший семінар