Вівторок, 23 червня 2015 10:20

Друга сесія Х набору УШПС 2015 року

10-14 червня в Одесі відбулася Друга сесія Х набору УШПС.

Окрім роботи в групах та під час дискусійних платформ, учасники також мали змогу насолодитись літнім морем Одеси.
Розпочав роботу Гіоргі БАРАМІДЗЕ, Віце-спікер парламенту Грузії, який за останні 10 років побував також Міністром оборони, Міністром з питань євроінтеграції, Віце-прем’єром, Міністром внутрішніх справ. Гіоргі розповів про всеохоплюючі антикорупційні реформи в Грузії та поділився враженнями від українського дискурсу та результатів в цій сфері.
Наступного дня розпочалася робота в групах, де учасники обговорювали запропоновані їм до читання тексти. Групи вели Андрій БОНДАР, український поет, публіцист та перекладач, та Наталя АМЕЛЬЧЕНКО, Викладач кафедри політології Національного університету «Києво-Могилянська академія», доцент, к.ф.н. У розмові з Андрієм обговорювали уривки з тексту Пітера Померанцева «Нічого правдивого і все можливе. Пригоди в сучасній Росії», а Наталя розповідала про євроінтеграцію як ідеологію сучасної української влади.
Надзвичайно цікавим був тренінг «Яким повинен бути новий суспільний договір між новою елітою та народом України?» Сергія ГАЙДАЯ, Директора зі стратегічного планування соціально-інжинірингового агентства Гайдай.Ком. Учасникам було запропоновано розробити власний соціальний договір під час роботи у групах. Продовжив роботу Ігор СЕМИВОЛОС, Виконавчий директор Центру близькосхідних досліджень, із лекцією на тему «Конфлікти в Україні: причини, динаміка та трансформації». На завершення робочого дня Євген ПЕТРОВ, відомий український художник, у неформальній розмові поділився своїми думками щодо ролі сучасного мистецтва, про життя митця.
Тарас ЛЮТИЙ, доцент кафедри філософії та релігієзнавства Національного університету «Києво-Могилянська академія», д.ф.н.,випускник УШПС 2010 року, та Михайло КОЛЬЦОВ, старший викладач кафедри філософії та релігієзнавства Національного університету «Києво-Могилянська академія», к.ф.н., продовжили обговорення філософських текстів. Тарас ЛЮТИЙ запропонував учасникам тексти Платона, Грамши, Барта, Хоркхаймера та Адорно для підготовки до семінару «Політична міфологія», а Михайло КОЛЬЦОВ розповідав про «Політичне прогнозування».
Традиційно друга сесія УШПС відбувалась у Криму, де багато уваги приділялось кримськотатарському питанню та проблемам Криму загалом. Цього року Криму було присвячено окремий день, який розпочав Рефат ЧУБАРОВ, Народний депутат України, Голова Меджлісу Кримськотатарського народу, телемостом з Києва, та продовжили Сергій КОСТИНСЬКИЙ, Радник по Криму Міністра інформаційної політики, випускник УШПС 2013 року, та Юлія ТИЩЕНКО, Керівник програм розвитку громадянського суспільства Українського незалежного центру політичних досліджень, випускниця УШПС 2009 року.
Наступного разу учасники зустрінуться під час третьої сесії, яка відбудеться в вересні у Львові.

Схожі матеріали (за тегом)

Контакти

вул. Воздвиженська 45 (бізнес-центр "V45"), офіс 404, м. Київ, 04071

  • : +38 044 531 37 68

Будьте з нами

 

 

Ви тут: Home НОВИНИ ТА ПОДІЇ Друга сесія Х набору УШПС 2015 року