Середа, 06 травня 2015 15:32

Клуб УШПС із Ханне Северінсен

28 квітня 2015 року у Києві відбулася зустріч із Ханне Северінсен в рамках Клубу УШПС.

Ханне Северінсен, член Наглядової Ради Української школи політичних студій та багаторічний співдоповідач по Україні Парламентської Асамблеї Ради Європи, член Датської Гельсінської спілки з прав людини, а також у минулому радник Юлії Тимошенко, торкнулася питань зародження демократії в Україні та ретроспективи реформ, розповіла про найбільш розповсюджені уявлення щодо України за кордоном та пропаганду, а також поділилася своїм враженням від останніх парламентських виборів в Україні та підкреслила необхідность реформ у цій сфері законодавства.

Ханне розпочала свою промову із згадки про падіння Берлінської стіни у 1990 році та всеохоплюючу ейфорію та оптимізм, які тоді панували у Європі. У 1995 році Україна, «нова» країна на карті світу, стала членом Ради Європи. На думку Ханне Северінсен, на той момент в Україні було багато проблем: особливо було тяжко позбутися старої безпекової моделі. Одним з найпроблемніших питань була система прокуратури, яку обіцяли змінити протягом наступних трьох років. Зараз Ханне згадує, що, вона була дуже наївна у питаннях, що стосувалися реформ, працюючи з Юлією Тимошенко. Система не давала можливості її реформувати.

В 2010 році до влади прийшов Янукович, і багато хто за кордоном не розумів, чи варто очікувати реформ, адже була значно укріплена вертикаль влади, а судова гілка влади не виконувала своїх функцій. У жовтні минулого року був прийнятий новий закон про прокуратуру, але він до цього часу не впроваджений.

Ханне розповіла, що у Гельсінській комісії мали надію щодо готовності Януковича до реформ та зміни системи: «Я була тут у жовті 2013 року. Вони [члени Гельсінської комісії] були дуже оптимістично налаштовані щодо Януковича та підписання угоди». У листопаді 2013 року у них знов з’явилася надія, що все ж таки щось та зміниться. «Це була перемога Евромайдану».

Основну теперішню проблему України за кордоном Ханне Северінсен вбачає у російській пропаганді. «Ви не повинні реагувати на пропаганду. Має бути пошук фактів, які дадуть можливість росіянам дізнатися правду. Я не думаю, що ми завжди можемо знайти істину, але ми маємо намагатися бути правдивими.» У Данії, наприклад, багато людей вивчає російську мову, а тому читає російську пропаганду. Тим не менш, інші групи людей збирають речі та відправляють їх в Україну – навіть королева Данії на своє 75-річчя. Крім того, багато експертних зустрічей за кордоном присвячується Україні. Але в Європі у даний час існує велике російське лоббі, на яке витрачається великі суми грошей, та яке й надалі росте.

Сьогодні Ханне бачить багато нових облич в українській політиці. Але виборча система така, що треба тільки заплатити гроші – і людина вже може йти на вибори. На останніх парламентських виборах було багато проблем: однакові імена кандидатів, в найкращому випадку перші 20 людей зі списку були достойними, а всі інші - ні. Ханне Северінсен переконана, що Україні необхідна виборча реформа з відкритими списками партій, коли виборці самі зможуть обирати конкретних кандидатів зі списку. Тоді кожний голос буде вирішувати, чи зможе той чи інший кандидат пройти від виборчого округу. Також необхідно обмежити приватне фінансування партій.

Сьогодні партії, які у своїх передвиборчих обіцянках декларували здійснення реформ, заявляють про неможливість їх проведення. Тому на думку Ханне, єдиний шлях розвитку України – це рух “bottom up” [знизу вверх], що також є найкращим напрямком розвитку країни. Тільки так українці зможуть добитися змін, котрих вони так прагнуть.

Схожі матеріали (за тегом)

Контакти

вул. Воздвиженська 45 (бізнес-центр "V45"), офіс 404, м. Київ, 04071

  • : +38 044 531 37 68

Будьте з нами

 

 

Ви тут: Home НОВИНИ ТА ПОДІЇ Клуб УШПС із Ханне Северінсен