Вівторок, 28 квітня 2015 12:44

Перша сесія Х набору УШПС 2015 року

22-26 квітня 2015 року у Києві відбулася Перша сесія Національної програми Х набору Української школи політичних студій.

До участі в Школі були відібрані держслужбовці, юристи, бізнесмени, науковці, політики, журналісти та громадські діячі з різних регіонів України із врахуванням ґендерної квоти.
Сесія розпочалась урочистою церемонією відкриття за присутності Люка ЯКОБСА, Надзвичайного та Повноважного Посла Королівства Бельгії в Україні, Олени ЛИТВИНЕНКО, Заступниці Голови офісу Ради Європи в Україні, та Ханнеса ШРАЙБЕРА, Керівника політичного відділу Представництва ЄС в Україні. Продовжив офіційну частину Ален ДЕЛЬКАМ, колишній Генеральний секретар Сенату Франції, Експерт Ради Європи з питань децентралізації, радник Конституційної комісії про Президенті, який розповів групі про свою віру в Україну та про досвід розвитку місцевого самоврядування у Франції.
Перед тим, як розпочати навчальну програму, учасники мали змогу пройти тренінг з Андрієм ШЕВЧЕНКОМ, українським політиком та громадським активістом, про «Політичні команди». Андрій поділився своїм досвідом перебування у владі, підкреслюючи важливість побудови мережі однодумців для втілення корисних ініціатив. Після цього під час командної гри учасники на практиці переконались у тому, що будувати команди достатньо складно.
Олексій ГОНЧАРУК, Радник Міністра екології та природних ресурсів України, випускник УШПС 2014 року, провів зі слухачами дискусію на тему «Природні ресурси Україні: міфи та факти». Олексій говорив про наявні багатства України, про фактичне використання ресурсів, а також розповів про останні досягнення Міністерства екології, серед яких створення інтерактивних карт ресурсів, земельних ділянок тощо.
Михайло МАЯЦЬКИЙ, Історик філософії, культуролог, науковий співробітник, Університет Лозанни, поділився думками на тему «Політика знання, економіка сумніву», де учасники дискутували про трансформацію знань у сучасному світі.
Доповідачами на дискусійній панелі «Політика і телебачення» виступили Тарас ШЕВЧЕНКО, Директор Інституту медіа права, випускник УШПС 2007 року, Андрій КУЛИКОВ, Ведучий програми «Свобода слова», експерт із засобів масової інформації, та Олександр ХАРЕБІН, Перший заступник Генерального директора Національної телекомпанії Україні, випускник УШПС 2012 року. Експерти розповіли про суспільне мовлення і відповідний ухвалений нещодавно закон, інформаційну політику країни та пропаганду, аналізуючи роботу Міністерства інформації та ефіри телеканалів, вплив телебачення на суспільну думку, на політичний порядок денний, проблеми маніпуляцій в медіа, а також зв’язок олігархів і медіа.
Олександр ЧАЛИЙ, Президент «Грант Торнтон Україна», Надзвичайний і Повноважний Посол України, член Наглядової Ради УШПС, розповідав учасникам про «Безпеку в сучасному глобалізованому світі» та місце і роль України у ньому. Олександр торкнувся питань геополітики, старого та нового порядку у світі, української кризи та можливих сценарії її розвитку.
Продовжуючи тему безпеки, Олександр ЛИТВИНЕНКО, Заступник Секретаря Ради національної безпеки та оборони України, розповідав про «Безпекові стратегії України». Він окреслив основні напрямки роботи щодо подолання російської агресії та можливі сценарії виходу з кризи на Сході України з точки зору різних зацікавлених сторін. Олександр також торкнувся питання руйнування системи міжнародного права та інформаційної війни. На його думку, Україна має розраховувати лише на себе у ситуації, що склалася на Сході.
Володимир ШАПОВАЛ, Голова Центральної виборчої комісії (2007-2013), суддя Конституційного суду (1996-2005), д.ю.н., професор, член Наглядової Ради УШПС доповідав на тему «Конституційні гарантії демократії».
Виступ Сергія ГОЛОВАТОГО, Члена Конституційної комісії, засновника Української правничої фундації, Міністра юстиції України (1995-1997, 2005-2006), д.ю.н., професора викликав жваву дискусію учасників. Під час тренінгу «Культура законності: верховенство права» Сергій розповідав про історичні витоки понять «Rule of Law» (верховенство права), «Rechtsstaat», «Etat de droit», місце верховенства права у міжнародному і національному праві. Сергій ГОЛОВАТИЙ дискутував щодо чіткого розуміння розбіжності значень, що надано верховенству права, дотримання прав людини та рівності перед законом.
Наступний день роботи розпочала Юлія МОСТОВА, Головний редактор «Дзеркала тижня», у своїй лекції «Політика в рядках і між рядками української преси», яка ставила перед учасниками УШПС морально-ціннісні питання та дискутувала щодо якостей та знань, якими на сьогодні має володіти людина, яка планує йти в політику. Крім того, Юлія також розмірковувала щодо можливості якісної зміни української політики.
Анатолій ГРИЦЕНКО, Голова Координаційної ради партії «Громадянська позиція», Міністр оборони України (2005-2007), у рамках теми «Національна безпека України в контексті військової агресії» розповідав про військову стратегію та тактику, а також про кроки відповідальних посадових осіб у разі виникнення військової агресії на території України.
Віктор ПИНЗЕНИК, Народний депутат України, міністр фінансів і віце-прем’єр кількох урядів України, д.е.н., професор, доповідав на тему «Громадянин і держава: природа публічних фінансів, коли державний бюджет стане суспільним гаманцем?». Віктор звернув увагу на нинішню катастрофічну ситуацію із бюджетним дефіцитом та зовнішнім боргом України, а також на причини та наслідки такої ситуації для України. Учасники мали можливість отримати аналіз від Віктора ПИНЗЕНИКА щодо питання інфляції та валютних коливань курсу в Україні.
Про «Ціннісні орієнтації українського суспільства в історичній перспективі» розповідала Наталя ЯКОВЕНКО, Професорка кафедри історії Національного університету «Києво-Могилянська Академія». Наталя поділилася думками щодо пошуку української національної ідеї та об’єднавчих цінностей, історичних передумов кризи національної ідентичності та шляхів її подолання. Володимир В'ЯТРОВИЧ, Директор Українського інституту Національної пам'яті, розповів про переваги нового закону про декомунізацію.
Останній день сесії припадав на річницю Чорнобильської катастрофи. Олена МАСЛЮКІВСЬКА, к.е.н., доцент кафедри екології Національного університету «Києво-Могилянська Академія», керівник напрямку навчання та інформаційної підтримки Програми розвитку державно-приватного партнерства USAID, випускниця УШПС 2008 року, виступила із лекцією на тему «Чи є в Україні екологічна політика: від Чорнобиля до зміни клімату». У ході виступу Олена детально розповіла про наслідки Чорнобильської катастрофи для екології України та інших держав, а також про політику України у сфері екології та її недоліки. 
Завершив сесію Павло ШЕРЕМЕТА, Голова Дорадчої ради LVBS, Міністр економічного розвитку і торгівлі України (2014). Павло аналізував стан української економіки, необхідні кроки щодо її покращення як з боку держави, так і з боку кожного окремого громадянина.
Наступна сесія Національної програми УШПС відбудеться в Одесі у червні 2015 року.

 

 

 

Схожі матеріали (за тегом)

Контакти

вул. Нижній Вал 15, офіс 303, м. Київ, 04071

  • : +38 044 531 37 68

Будьте з нами

 

 

Ви тут: Home НОВИНИ ТА ПОДІЇ Перша сесія Х набору УШПС 2015 року