Помилка
  • JUser::_load: неможливо завантажити користувача з id: 88
Вівторок, 17 березня 2015 09:00

Клуб УШПС з Паволом Демешем

Фото: Програма Фулбрайт в Україні16 березня в рамках Клубу УШПС відбулася зустріч із Паволом Демешем, старшим дослідником German Marshall Fund.

Павол розпочав свій виступ з розповіді про враження від сьогоденної України. Пригадуючи свій попередній візит в Україну, він сказав, що і подумати не міг про можливість насильства в сучасній Європі. Революція Гідності, за словами Демеша, починалася як революція Ганді, а тепер вона захлинулася кров’ю. Шлях України є викликом не лише для неї самої, але й для усього світу.
Демеш вважає, що Україні необхідно бути активніше присутньою та видимою в комунікації з ЄС. Персональні блоги про політичну ситуацію в країні, реформи чи причини відкладення їхньої реалізації – одне з завдань, котре б могли втілювати народні депутати та представники влади, що є випускниками Школи. На думку Демеша, ЄС та громадськості катастрофічно не вистачає інформації про те, що відбувається в Україні, над чим вона працює тепер і які успіхи цієї роботи. Європі хочеться певної звітності, аби зрозуміти, чи відбулися насправді якісь зміни і в чому проявилися реформи на персональному рівні сприйняття. Україна, за словами Павола, одна з країн, де "ген" культури "follow-up" (послідовного виконання, доведення справи до кінця) слабко виражений. «Змініть сприйняття й імідж України через свої канали комунікації, - наголошував Демеш, - розкажіть про Україну більше».

Ключове завдання для українців, за переконанням словацького дипломата, збільшити кількість європейців, які відвідуватимуть Україну. Знайомство з Україною через персональний досвід – все ще не надто поширене явище в ЄС. «Вам потрібно збільшити потік людей до України та навпаки - кількість візитів українців в ЄС, бо для вас важливо, щоб про вас заговорили не на рівні стереотипів… Європейці досі живуть в ілюзії щодо України, вони не знають, що тут відбувається. Для них Україна – це «небезпечно».

Також учасники дискутували про роль громадянського суспільства у впровадженні реформ. Сергій Петухов та Олександр Ярема наводили приклади успішних реформ і підкреслювали вплив громадянського суспільства на трансформаційний процес; Ірина Соломко та Олена Єскіна розповідали про виклики на шляху реформ; Сергій Кошман звернув увагу на різноманітність та навіть протилежність думок щодо того, що ж таки являють собою реформи.

Павол Демеш свого часу працював Міністром закордонних справ Словаччини та радником Президента з питань зовнішньої політики. Окрім того, Демеш є однією з ключових фігур, що зробили внесок в процес демократизації на Балканах та в країнах Східного Партнерства. До 2010 року Павол займав позицію директора German Marshall Fund, де зараз є старшим дослідником. 

Схожі матеріали (за тегом)

Контакти

вул. Воздвиженська 45 (бізнес-центр "V45"), офіс 404, м. Київ, 04071

  • : +38 044 531 37 68

Будьте з нами

 

 

Ви тут: Home НОВИНИ ТА ПОДІЇ Клуб УШПС з Паволом Демешем