Четвер, 26 лютого 2015 00:00

Випускники УШПС у програмі "Реальна політика"

20 лютого на медійний простір Сумщини вийшов перший випуск програми «Реальна політика з Олександром Хоруженком» за участі одразу трьох випускників УШПС – Олександра Хоруженка, Єгора Губенка та Алли Ярової. 

Робоча назва випуску: "Майдан: соціальні ліфти та технологія el burattino". Олександр Хоруженко став ведучим та модератором дискусії. Запрошені експерти програми обговорювали річницю подій на Майдані та намагалися дати оцінку тих подій, що увійшли в історію як Революція Гідності. Експерти намагалися дати відповіді на запитання чи був майдан соціальним ліфтом для населення, чи можемо його трактувати як шанс для українського бізнесу, який вихід з цієї ситуації та які можливі сценарії завершення революції й чи взагалі можна було уникнути війни та протистояння?
Алла Ярова, випускниця УШПС 2007 року, вважає, що навряд люди, котрі вийшли одними з перших на Майдан, розглядали його, першочергово, як можливість для себе соціального ліфту. Міська депутатка Сум зазначає, що одним з базових поштовхів революції став розвиток суспільства, що значно випереджав правлячу еліту, яка й «елітою» не була. Відмова ж від євроінтеграції лише загострила цей конфлікт. Алла Ярова наголошує, що первинною причиною спротиву стало те, що забрали українську мрію – мрію про євроінтеграцію. Крім того, Майдан – це досі незавершений процес, що перекинувся на інші просторові координати, але стратегічна мета залишилася та сама – вступ України до Європейського Союзу, тобто європейська інтеграція країни. Таким чином, завдання, які ставив Майдан – не вирішені, вони й досі актуальні.
«Війни було не уникнути», - вважає Ярова, і важливу роль тут мали інтереси Росії. Парадокс ситуації полягає у тому, що українська мрія – мрія про євроінтеграцію, стала геополітичною проблемою. Українці бачать свою державу не просто асоційованим членом Союзу, але повноцінним членом ЄС, вважає міська депутатка Сум.
Інший випускник школи 2014 року Єгор Губенко бачить першопричину обох українських революцій (2004 р., 2014 р.) в обмані. У 2004 році причиною масових виступів стала фальсифікація результатів виборів, у 2014 році обманом стало призупинення процесу євроінтеграції та відмова підписання угоди про асоціацію з ЄС Януковичем.
Крім того, активіст сумського Автомайдану вважає, що соціальні ліфти – це вже наслідок Революції Гідності, а не першопричина соціального вибуху. Однак, як зазначає, Губенко соціальні ліфти таки спрацювали, хоча й для обмеженої кількості людей, яких бачимо тепер в органах державної влади. «Головне досягнення Революції Гідності – це розуміння значення самоорганізації. Адже подібні приклади самоорганізації чи волонтерського руху – небачені для української історії», - наголошує Єгор.
Губенко зауважує, що не варто шукати унікальність в подіях, що відбуваються в Україні. Це унікальні події для українського досвіду, проте не для історії взагалі. Щодо можливості експорту української революції, то сумський активіст та бізнесмен,  не дає тут оптимістичних прогнозів. «В даному випадку максимальні горизонти імпорту революції – Росія та Білорусь, проте там не спостерігається жодних натяків чи можливостей для революції», - констатує Єгор. Головне досягнення Революції Гідності, на думку Губенка, – народження нового українського суспільства. Адже головні зміни – не в політикумі, не економіці, чи державному регулюванні, а саме в свідомості.


 

Схожі матеріали (за тегом)

Контакти

вул. Нижній Вал 15, офіс 303, м. Київ, 04071

  • : +38 044 531 37 68

Будьте з нами

 

 

Ви тут: Home НОВИНИ ТА ПОДІЇ Випускники УШПС у програмі "Реальна політика"