Вівторок, 30 грудня 2014 00:00

Проект "Міські зібрання"

Sample imageЗа підтримки Ради Європи в рамках програми Immediate Measures Package Лабораторією законодавчих ініціатив у співпраці з Науково-експертною конституційною комісією та регіональних партнерів було проведено шість міських зібрань у форматі Town Hall Meeting.

Проект Town Hall Meetings, або міські зібрання, - це новітній інструмент забезпечення участі громадян в урядуванні. Симулюючи міське зібрання, експерти, політики, громадські діячі можуть брати участь в обговоренні проблеми, що хвилює громаду, на рівних засадах з громадянами.

У перші тижні грудня 2014 року були проведені регіональні заходи – у Чернігові, Луцьку, Сумах, Одесі та Харкові. Заключне зібрання та експертне обговорення результатів регіональних заходів відбулися в Києві 22 грудня.
У кожному з регіональних заходів взяли учать до 70 осіб.  Дебати стосувалися питання «Організації виконавчої влади на місцях та засад місцевого самоврядування». На обговорення були винесені сценарії підготовані по двох законопроектах по внесенню змін до Конституції України: від 26.06.2014 р. № 4178а від Президента П.Порошенка та розроблений Науково-експертною конституційною комісією.
Перший сценарій скасовує місцеві державні адміністрації, натомість запроваджуючи інститут представників Президента, тоді як другий варіант залишає місцеві державні адміністрації, проте дещо змінює їхні повноваження.
Жоден із запропонованих законопроектів внесення змін до Конституції не передбачає суттєвої зміни системи організації місцевого самоврядування. Відтак, проблемою є не законодавча база, якою регулюється діяльність органів місцевого самоврядування, а забезпечення реалізації права громади на самоврядування. Як показало голосування, учасники не підтримали жоден з двох запропонованих варіантів. Водночас, більшість регіонів більше схилялись до сценарію за законом Петра Порошенка. Тільки два регіони, Суми та Харків, віддали перевагу другому сценарію, що передбачає представлення центральних органів виконавчої влади на місцях. Такі результати можуть мати багато інтерпретацій, але можливо припустити, що збереження статусу кво (ЦОВВ на місцях) для цих регіонів виглядає як спосіб запобігання дестабілізації регіонів. Зміна системи та впровадження додаткових важелів впливу Президента можуть спровокувати непередбачувані реакції в прикордонних та Східних регіонах.  

 

 

Контакти

вул. Нижній Вал 15, офіс 303, м. Київ, 04071

  • : +38 044 531 37 68

Будьте з нами

 

 

Ви тут: Home НОВИНИ ТА ПОДІЇ Проект "Міські зібрання"