Понеділок, 15 грудня 2014 16:41

IX Щорічна Конференція Української школи політичних студій

Sample image

28-30 листопада 2014 року пройшла IX Щорічна Конференція Української школи політичних студій. Подія зібрала понад 160 членів спільноти УШПС. Цьогорічна зустріч була присвячена спробам ціннісної та стратегічної орієнтації подальшого розвитку українського суспільства та рефлексії над подіями останнього року.

На відкритті Конференції з вітальним словом виступили Ігор КОГУТ, Директор Української школи політичних студій, Голова Ради Лабораторії законодавчих ініціатив та представники посольств європейських країн: Люк ЯКОБС, Надзвичайний і Повноважний Посол Королівства Бельгія в Україні, Ханнес ШРАЙБЕР, Керівник політичного відділу Представництва ЄС в Україні, та Марися ПЕХАЧЕК, Голова відділу з питань урядування та прав людини, Посольство Королівства Нідерланди в Україні. Виступи гостей були не лише словами підтримки, але також нагадуванням українцям про велику відповідальність, покладену на новообрану Верховну Раду України.

Мустафа ДЖЕМІЛЄВ, Лідер кримськотатарського національного руху, народний депутат України, виступив із гостьовою лекцією «Крим як метафора вічного повернення». Мустафа використав метафору вічного повернення Ніцше у своїх міркуваннях про спроби Росії анексувати Крим від 1783 року до сьогодення. Автономія в складі України вперше з часів депортації в 1944 році дала кримськотатарському народові право на власну етнічну територію, натомість сьогодні, після анексії Криму РФ, татари знову стають дискримінованим етносом на власній землі. Для українців питання Криму на фоні воєнного конфлікту на Донбасі та політичними дебатами втратило свою гостроту, хоч ми і не маємо права забувати про важливість цього питання. Доповідь Мустафи ДЖЕМІЛЄВА нагадала спільноті УШПС та українському суспільству загалом, що кримські татари є частиною українського народу тому ризики та виклики ми повинні зустріти спільно.

Другий день роботи Конференції відкрив Мирослав МАРИНОВИЧ, віце-ректор Українського Католицького університету у Львові, з дискусійною платформою «Рік від початку Революції Гідності: чи стало суспільство іншим?». Центральними для пана МАРИНОВИЧА були і лишаються ціннісні орієнтири суспільства, усвідомлення відповідальності за власні дії та власне майбутнє. Адже, стверджує Мирослав МАРИНОВИЧА, померти за цінності легше, ніж жити за ними.

Значення ЄС для модернізації та ціннісної орієнтації України обговорили Ян ТОМБІНСЬКІ, посол, голова представництва ЄС в Україні, та Всеволод ЧЕНЦОВ, Директор Департаменту Європейського Союзу МЗС України. Учасники Конференції були досить вимогливими у своїх питаннях, спровокувавши жваву дискусію щодо підтримки ЄС України, щодо роботи відомств МЗС.

Питання модернізації України було та лишається наріжним питанням сьогодення. Саме йому був присвячений виступ «Чому Грузії вдалося і чи вдасться Україні?» Лариси БУРАКОВОЇ, економіста в Інституті економічного аналізу, консультанта Європейської економічної комісії ООН. Лариса проаналізувала можливі стратегії реформування України, досвід Грузії та долю ініціатив модернізації Росії.

Доповідачами інтерактивної платформи «УШПС у Верховній Раді: чи важливі нові люди та цінності?» стали випускники різних років: Тарас ПАСТУХ, Народний депутат України, Валерій ВЕРЕМЧУК, керівник «Народна Самооборона Львів», Олексій ГОНЧАРУК, керуючий партнер, юридична фірма «Констрактів Лоєрс», Вікторія ПТАШНИК, Народний депутат України, Олексій РЯБЧИН, Народний депутат України, Наталія СОКОЛЕНКО, ведуча, Громадське радіо, Олександра ПАВЛЕНКО, партнер, адвокат, правова група «Павленко і Побережнюк». Члени спільноти УШПС ділилися своїми міркуваннями щодо новообраного парламенту, його складу та перспектив.

Роботу Конференції 29 листопада завершив Мустафа НАЙЄМ дискусійною платформою «Невидима грань політики: чи є шанс бути іншим?». Новообраний Народний депутат України поділився своїм баченням роботи парламенту та перспектив Верховної Ради VIIIскликання.

З0 листопада тему реформ продовжив Владислав ІНОЗЄМЦЕВ, викладач економіки, Вища Школа економіки (Російська Федерація), директор Центру досліджень постіндустріального суспільства, з дискусійною платформою «Сучасні модернізації: чому у Росії не вийшло та що робити Україні». Ведучи мову про досвід модернізації Росії, Владислав обстоює тезу, що лібералізація російської економіки гальмувалася зростанням експорту енергоресурсів, оскільки держава вже не була зацікавлена розвивати приватний сектор для збільшення державного доходу за рахунок податків. Для України Владислав бачить два шляхи модернізації: азіатський, тобто наскрізний контроль держави за економікою, характерний таким країнам як Сінгапур та Південна Корея; європейський, що передбачає інтеграцію у європейський ринок за рахунок втрати частини суверенітету, як це відбулося в Словаччині та Польщі.   

Завершенням Конференції стало вже традиційне врученням дипломів УШПС учасникам програм Української школи політичних студій.

 

 

 

 

 

 

Схожі матеріали (за тегом)

Контакти

вул. Воздвиженська 45 (бізнес-центр "V45"), офіс 404, м. Київ, 04071

  • : +38 044 531 37 68

Будьте з нами

 

 

Ви тут: Home НОВИНИ ТА ПОДІЇ IX Щорічна Конференція Української школи політичних студій