Неділя, 21 вересня 2014 10:14

Школа Східного Партнерства

Sample image

19-21 вересня 2014 р. у Києві відбулася “Школа Східного партнерства”, організована Українською національною платформою Форуму громадянського суспільства Східного партнерства спільно з Українською школою політичних студій. До участі в школі були відібрані представники громадських організацій, журналісти та суспільні діячі з усіх регіонів України.

Стратегічною метою Форуму громадянського суспільства є зближення країн Східної Європи зі стандартами ЄС із залученням громадського сектору до імплементації реформ на різних рівнях.
Відповідно, програма ШСхП мала на меті ознайомити громадський сектор з перспективами України як члена ЄС та особливостями функціонування інституцій Євросоюзу. Саме ці теми висвітлили спеціально запрошені посли Євросоюзу: Ян ТОМБІНСЬКІ, Голова представництва ЄС в Україні, який виступив з доповіддю «Єврореалізм: що Україна може очікувати від ЄС і навпаки», та Піркка ТАПІОЛА, Голова представництва ЄС в Молдові, з доповіддю «Як працює європейська бюрократія».
Ян ТОМБІНСЬКІ, ведучи мову про перспективи України, часто апелював до досвіду реформування Польщі пізніх 80-тих років на шляху до євроінтеграції та про її вражаючі результати – ріст ВВП, підвищення рівня життя, зростання експорту. Посол вважає, що євроінтеграція допоможе створити політичний інструмент для того, щоб економічний потенціал України працював на українців. Ян ТОМБІНСЬКІ розглядає українське громадянське суспільство як вагомий ресурс для системних змін у країні, аргументуючи це високою динамікою спротиву, викликаного відмовою президента Януковича підписувати договір про асоціацію з ЄС в 2013 році, адже це була відмова українському народові в суверенності.

Піркка ТАПІОЛА зробив ґрунтовну доповідь про бюрократичні аспекти процесу прийняття рішень на різних рівнях в інституціях ЄС. Головною проблемою ЄС як конфедерації є узгодження національних інтересів в середині Союзу, а також пошук спільних інтересів та вироблення спільної політики. Посол наголосив на важливості громадських організацій у віднайденні спільних інтересів та цінностей на національному рівні, які повинні бути враховані в Європарламенті. Фактично, визначення єдиного політичного курсу ЄС завжди є результатом консенсусу, який в першу чергу є предметом роботи Європарламенту.

20 вересня роботу Школи розпочали Володимир КУПРІЙ, Геннадій МКСАК, Андрій КОГУТ та Ростислав ДЗУНДЗА – керівники робочих груп УНП ФГС СхП. Предметом розмови стали цілі, принципи та механізми функціонування Української Національної Платформи Форуму Громадянського Суспільства Східного Партнерства.

Роботу Школи продовжив семінар Роберта ХОРОЛЬСЬКОГО, Юриста юридичної фірми "ОМП", випускника УШПС, який виступив з детальною та змістовною доповіддю «Що написано в Угоді про Асоціацію з ЄС – план завдань для України». Роберт висвітлив різні аспекти Угоди:  аналіз російських чинників, політичної  та економічної її частин, а також особливостей імплементації.  
Sample imageПоряд з інституційною імплементацією Угоди з ЄС не менш важливим видається процес інтеграції України з Європою на соціокультурному рівні. Аналіз цієї проблематики презентувала Наталія АМЕЛЬЧЕНКО, викладач кафедри політології НаУКМА, кандидат філософських наук, доцент, в лекції «Питання європейський цінностей – український контекст».

Семінар Романа КОБЦЯ, політичного  аналітика, кандидата філософських наук, «Аналіз політики», який відкрив Школу Східного Партнерства 21 вересня, мав на меті зорієнтувати людей, причетних до політичних процесів, у формулюванні проблем, на вирішення яких політика мусить бути спрямована.

Доповіді Сергія СИДОРЕНКА, Головного редактора «Європейської правди» та Володимира ЄРМОЛЕНКА, директора європейських проектів "Інтерньюз-Україна",  стосувалися аналізу діяльності преси, але викладена інформація була надзвичайно корисною також і для громадських діячів, які співпрацюють з пресою для висвітлення своєї діяльності.

Проект Школи Східного Партнерства передбачає проведення ще одного семінару наступного року.

Контакти

вул. Воздвиженська 45 (бізнес-центр "V45"), офіс 404, м. Київ, 04071

  • : +38 044 531 37 68

Будьте з нами

 

 

Ви тут: Home НОВИНИ ТА ПОДІЇ Школа Східного Партнерства