Українсько-російські відносини: Тест на політичну зрілість
Коли дії владної команди складно вписуються в рамки здорового глузду й логічного осмислення. Коли офіційні владні комунікації у своїй сукупності не пояснюють суспільству дії влади, а стають самі предметом анекдотів та мемів.
Town Hall Meeting: Що робити із забрудненням повітря внаслідок автомобільних викидів?
9 грудня Українська школа політичних студій у рамках Всесвітнього форуму за демократію організувала Town Hall Meeting онлайн.
Онлайн-дискусія «Якщо держава зазнає невдачі: Громадська участь в екологічній політиці»
8 грудня у рамках Всесвітнього форуму за демократію Українська школа політичних студій провела онлайн-дискусію «Якщо держава зазнає невдачі: Громадська участь в екологічній політиці».
Випускники в органах місцевої влади: Результати виборів
118 випускників і випускниць наших навчальних програм пройшли до місцевих рад за результатами виборів!
Школа лідерів громад – 2020: Наші учасники
Програма Школи лідерів громад – 2020 закінчилася, і зараз наші випускники та учасники активно готуються до місцевих виборів.
Випускники УШПС на місцевих виборах 2020 року
57 випускників і випускниць Української школи політичних студій балотуються на місцевих виборах, які відбудуться в Україні вже цієї неділі, 25 жовтня. Це – більше, ніж кожен десятий зі спільноти УШПС.
Світлана Матвієнко: «Активісти в партіях на місцевих виборах – тренд»
Чи варто громадським активістам іти в політику? Чим для цього доведеться пожертвувати, а що у політиці, навпаки, можна здобути? Звідки з’являються нові гідні лідери і чи мають вони обов’язково бути всередині політичного процесу? Про це Голова Ради Лабораторії законодавчих ініціатив та директорка Української школи політичних студій Світлана Матвієнко говорила у прямому ефірі програми «Активізація з Людмилою Тягнирядно» на Українському радіо.
Бесіда за чашечкою зі Світланою Матвієнко
Голова Ради Лабораторії законодавчих ініціатив та директорка Української школи політичних студій Світлана Матвієнко взяла участь у «Бесіді за чашечкою» на запрошення Фонду Конрада Аденауера в Україні. Зокрема, разом з журналістом Філіпом Диканем Світлана Матвієнко дискутувала на тему жінок у політиці: як жінкам долучатися до політичного процесу, що допоможе подолати стереотипи і чи потрібні гендерні квоти?
Завершення програми Школи лідерів громад
Виборча кампанія офіційно стартувала в Україні у суботу, 5 вересня. А програма Школи лідерів громад, яка тривала півтора місяці якраз завершилася. І це означає, що учасники програми готові зануритися у виборчі перегони, щоб виборювати свій шанс на чесне лідерство.
Учасники Школи лідерів громад пройшли другий етап навчання
Час невблаганний. Місцеві вибори в Україні відбудуться вже дуже скоро – за менш ніж два місяці. Та ми встигаємо підготувати гідних кандидатів на Школі лідерів громад.
На завершення першого модулю ми провели для слухачів live-event з головною редакторкою газети "Дзеркало тижня" Юлією Мостовою. Як завжди, глибока, чесна і від того складна розмова, яка потрібна для того, щоб лідери громад з усіх куточків країни усвідомлювали реальний стан справ і розуміли необхідність його виправляти.
Власне другий етап навчання був присвячений нюансам цьогорічних виборів та інструментам успішної виборчої кампанії.
Андрій Магера, експерт виборчого права та заступник голови Центральної виборчої комісії у 2007-2018 роках, детально розібрав з учасникми нове виборче законодавство, усі його позитиви та недоліки.
Разом з політологом і співзасновником Громадянського Руху "CВІДОМІ" Михайлом Находом слухачі мали змогу розробити переможну стратегію ведення виборчої кампанії.
Олександр Бондаренко, керівник спецпроектів комунікаційного агентства RMA, дав учасникам Школи цінні поради щодо ведення комунікації з виборцями. Сьогоднішній світ захопив диджитал, а отже і успшна виборча кампанія неможлива без спілкування з виборців за допомогою сучасних технологій. Де налагоджувати контакт з аудиторією, що їм казати і в який спосіб? Дізнавалися на лекціях і практиували самі.
Голова правління та координаторка політичних програм Громадянської мережі ОПОРА Ольга Айвазовська розповіла слухачам програми все про злочини під час виборів і кару за них після проведення голосування. Підсумок зрозумілий – порушувати закони дуже небезпечно.
На прохання учасників ми провели Feedback-сесію з Павлом Шереметою, засновником аналітичного центру proryv.in.ua, щоб наші слухачі змогли детальніше обговорити усі питання місцевого розвитку з експертом.
Наразі триває третій і вже останній модуль навчання. За допомоою практичних нструментів учаснити вчаться виявляти проблеми і вирішувати їх спільними зусиллями влади і громадян.
Завершиться Школа лідерів громад 6 вересня – якраз після офіційного старту виборчої кампанії.