Випускники про Школу

Ми щиро вдячні нашим випускникам за їхню підтримку

ОЛЕКСАНДР АЛИМОВ, операційний директор, MakeUpMe Academy

В УШПС я подавався двічі. Я оптиміст і думаю, що робив би це щороку до перемоги. Мною рухало бажання познайомитися з однодумцями - з людьми, які хочуть жити і працювати в Україні, створювати нове майбутнє саме тут.
І УШПС перевершило всі мої очікування. Моя група, команда Школи, лектори - це мудрі, високопрофесійні люди з абсолютно різних сфер, патріотизм і бажання змінювати Україну в яких зашкалює. Можу впевнено сказати, що для мене це велика дружня спільнота, яка здатна повести за собою країну.


АНДРІЙ АНДРУШКІВ, керівник проекту "Контроль за виконанням стратегічних рішень та рішень щодо використання публічних ресурсів" Центр UA

Можливість вчитися у таких людей, яких запрошують викладати в Школу, - то нереальна нагода, супермаркет досвіду, елітний бутік знань та незашорених поглядів на речі і явища.
Можливість вчитися разом з тими, хто був в XI наборі - то як грати в Манчестері кінця 90-х, коли кожен у команді настільки крутий на своїй позиції, що аж страшно.
За рік навчання я багато чого передумав, прочитав, проговорив, продискутував. Це неймовірне відчуття - коли слухаєш інших, а в голові вилітає оте "Ого! Нічого собі!"


ЄГОР  АУШЕВ, засновник та керівник, ТОВ "Інформайшен Сек'юриті Груп"

Більшість із тих різних та незнайомих людей, яких я вперше побачив на початку року, стали моїми друзями. Команда Школи - чудовий приклад злагодженої та якісної роботи. Їх увага і турбота відчувалися завжди та абсолютно в усьому. Кожна сесія заряджала всіх нас неймовірною енергією. Потрапивши у коло однодумців, я усвідомив, що випускники школи мають свої чіткі переконання і готові всі разом працювати над майбутнім своєї держави. Можу сказати із впевненістю, що УШПС -  одна з найцікавіших подій у моєму житті.

 


МИКОЛА БЛЯШИН, директор Адвокатського бюро Миколи Бляшина, депутат Рівненської міської ради

 

Я декілька разів подавав документи, щоб стати учасником УШПС.
Проживжи, продумавши, порефлексувавши, подискутувавши  і перечитавши багато чого нового за цей рік з чудовою командою Школи та неймовірними "однокласниками",  я жодного разу не пошкодував про всі зусилля і щиро вдячний.
Все - від першої сесії, яка просто порвала на шматки багато уявлень, і до останньої  - яка показала, багато з того, до чого слід прагнути,  буде не лише в яскравих  спогадах і фотографіях, а й  кроком до подальшого  руху уперед.


 

КАТЕРИНА ВАЙДИЧ, заступник начальника відділу НАК "Нафтогаз України"

УШПС – це об’єднання відповідальних громадян, які бачать свою державу повноправним членом  європейської спільноти, цілісною, єдиною та економічно успішною, достойним партнером на міжнародній арені, яка ефективно використовує свій безмежний потенціал.
Але це було б дуже формально, адже Школа - це не лише академічні студентські лави. Для мене УШПС – це заклад для відточення лідерства, не тільки професійного, але й морального, інтелектуального, світоглядного.
Це кузня для нової еліти. Але цього було б недостатньо сказати про дискусійний майданчик, інформаційний простір, про те окреме життя, яке проживають студенти протягом швидкоплинного року сесійних практик. Цей час асоціюється з такими поняттями як "безкомпромісність", "наснага", "ідейність", "віра", "підтримка".
Участь у проектах школи – це, з одного боку, виклик собі, але з іншого, ще одне нагадування про правильність життєвого вибору.
Я вдячна УШПС за кожного спікера, кожну лекцію і рефлексію, що стали каталізатором моєї особистісної та професійної еволюції. І я вже трохи заздрю тим, хто тільки має стати учасником програми у 2017 році.


 

 НАТАЛЯ ВЕСЕЛОВА, народний депутат України

Школа дала можливість почути лідерів, які є фахівцями кожний у своїй справі. Думки можуть бути різними, але завдяки цьому можна сформувати більш цілісне уявлення про перспективи і ресурси суспільства. А з огляду на це будувати свою подальшу роботу.
Особливо гострими для мене були дискусії про війну, анексію Криму, взаємодію з РФ і про те, що нам з цим робити. Завдяки курсу лекцій ми почули тих спікерів, яких зазвичай важко зустріти. Вони змусили задуматися про ті речі, які, як правило, лякають.


АНТОН ГЕРАЩЕНКО, народний депутат України

Українцям треба перестати вірити в диво, в те що хтось за нас зробить нашу країну процвітаючою і успішною. Тільки ми самі, наполегливою працею, зробимо нашу країну багатою і безпечною.
Українська Школа політичних студій - це унікальний на теренах України проект, який за 12 років свого існування дав доступ до знання про те, як змінити та розвивати країну сотням молодих людей. Я радий, що в 2016 році я став одним із випускників УШПС.

 


МАРИНА ГОВОРУХИНА, PR-директор, Центр інформації про права людини

Школа - це люди, знайомством з якими я пишаюся. Я можу не погоджуватись з їх поглядами, але я не можу не поважати їх за те, що вони роблять.

 

 

 


ОЛЕКСАНДРА ДВОРЕЦЬКА, керівник, Благодійний фонд "Восток-SOS"

Коли працюєш у громадському секторі вже декілька років, то здається, що знаєш найкращих і  найактивніших людей цієї країни. Що ресурс для впровадження змін дуже обмежений. Здавалось би, що пройшовши десяток шкіл, безліч семінарів та декілька закордонних стажувань з українськими учасниками, вже важко бути враженою.
Однак, команді Української школи політичних студій вдається збирати таких людей - лекторами і учасниками - з якими важко пересіктись у поточній діяльності, але які надихають на нові ідеї, показують сприйняття проблем на рівні їх спільноти і пропонують участь у нових проектах. Це дає поштовх до розвитку мене та моеї молодої команди Восток-SOS, що взяли відповідальність на себе в період збройного конфлікту.
Єдине, що можу зауважити, що зростання - це важко. Є речі, які незалежно від впливу повинні бути принциповими. Моя одногрупниця Настя Рінгіс сказала на першій сесії, що нам важливо зараз "намріяти країну", а потім вже братися за реалізацію. Ми намріяли групою Україну Можливостей і тепер маємо втілювати це у своїх спільнотах, звіряючи наші УШПСні годинники.


МИКОЛА КАПАЦИНА, голова Наглядової ради, Дніпро-Бузький Морський Термінал

Україна стоїть на порозі суттєвих змін. Змін свідомості покоління. Виростає і виховується покоління, яке турбується матеріями вищої моралі – освітою. Саме  ерудиція, професіоналізм, здатність аналізувати надають людині можливість відокремити популізм від конкретики, чорне від білого.
Нація, яка наділена такими здібностями може зробити головне – свідомий вибір. І нести за нього свідому відповідальність. Кожна людина робить свій приватний вибір протягом життя. Це напрям навчання, створення сім'ї, народження і виховання дітей, робота. Націю ж творить кожний з нас. І вибір національного шляху – це особиста відповідальність кожного з нас.
Школа допомогла усвідомити щонайменше це. Вдячний долі, що на моєму шляху зустрілися особистості, які поділяють ці ж самі цінності. Вірю в Україну з такими людьми.


АННА КИРІЙ, директор, ТОВ "Архітектурно-проектна група Анни Кирій"

Змісти. Потужні, глибокі, складні. Це - основне, що я взяла з року навчання в УШПС.
Люди та їх історії. Історії, які я хочу знати та такі, які не хочу. Усвідомлення кризи професіоналізму, в тому числі в цих історіях.
Не можна змінити світ не докладаючи зусиль, системних, глибоких, інтелектуальних, професійних. Але "світ - це те, що нам випадає" - буду з цим працювати:)

 


ОЛЕКСАНДР КОРІННИЙ, міський голова м. Новоукраїнка

УШПС для мене – це, в першу чергу, нові мега-позитивні люди. Після спілкування з колегами на чотирьох сесіях я певен – саме молоді, успішні лідери нової генерації здатні змінити Україну. Наша країна обов'язково стане Україною можливостей: для духовного та фізичного розвитку, отримання європейської освіти, незалежної преси, чесних суддів, ведення бізнесу тощо. Дякую УШПС за створення потужної команди, єдиної сім'ї молодих українців, об'єднаних єдиною метою.
Закінчивши Школу, відчуваю відповідальність перед колегами по школі та організаторами за майбутнє своєї громади і України. Докладатиму максимум зусиль для того, щоб змінити місцеве самоврядування, просувати реформу децентралізації та робити Україну кращою для наших дітей.


ВОЛОДИМИР КУЧЕРЕНКО, директор ТОВ ПКП Кран Сервіс

Впевнений, школа змусила мене  вийти  за рамки повсякденної матриці. Скупчення в одному місці такої кількості інтелекту вже визначили мої подальші життєві пріоритети і розвиток.

 

 

 


ІВАН ЛИТВИН, співвласник ТОВ "Органік мілк"

УШПС - це один з основних комунікаційних та тімбілдінгових майданчиків в Україні.
Школа настроює на європейські цінності і підходи в політиці та громадській діяльності. Отже, є можливість порівняти бажаний результат з політичною ситуацією в Україні.
У школи з'явилася своя політична експертиза. Великий плюс УШПС в тому, що управління здійснюють не теоретики, а практики у сфері реформування парламенту та законодавства України.СТАНІСЛАВ ЛЯЧИНСЬКИЙ, директор програмної ініціативи "Громадські Ініціативи Нової України", Міжнародний фонд "Відродження"

УШПС, окрім чудових викладачів, стала для мене можливістю структурувати весь попередній досвід та знання. Зрозуміти, що нам усім потрібно спілкуватися ще більше. Не лише серед свого звичного кола спілкування, але і між різними спільнотами – громадські активісти, науковці, юристи, політики, журналісти.
У нас насправді дуже небагато ресурсів і людей. Тим, хто це розуміє, потрібно об’єднуватися. Усім потрібно домовлятися і шукати спільні ідеї – це вийшло у нас із розробкою «національної ідеї» у групі. Усі по-різному це бачили, різною мірою були дотичними – але «Україна можливостей» об’єднала всіх.
Рефлексувати, виходити з рутини, знаходити однодумців – було чудово. Хотілося би цим поділитися – щоб таких шкіл було в Україні більше. Найближчим часом це буде серед моїх особистих проектів.


АННА МАЙБОЖЕНКО, суддя, Оболонський районний суд м.Києва

Хочеться подякувати всім, хто причетний до функціонування та розвитку УШПС. Мені пощастило бути учасником 11 набору з-поміж надзвичайно розумних та талановитих людей.
Дякую за те, що мала змогу долучитись до цікавого навчання і чудової компанії. Мені здається, що за той час, що сплинув з квітня 2016 року я стала мудрішою, толерантнішою і цікавішою, в першу чергу - для самої себе. Я отримала ковток свіжого повітря - знання та навички, які я із задоволенням буду застосовувати у повсякденному житті. Хочеш змінити світ - починай з себе.


ОЛЬГА МАЛЬЧЕВСЬКА, журналіст, ВВС Україна

Бути "чорним лебедем". Школа надихнула не боятися шукати й пропонувати нові нестандартні рішення, навіть якщо немає гарантії, що вони спрацюють.
Попри дискредитацію інституту влади у суспільстві, не плисти за мейнстрімом у розчарування та індеферентність чи еміграцію.
Сприйняти популізм, як факт - чи граблі - які треба бачити, щоби на них не наступити, і не судити абстрактно. Підібрані лекції і практичні кейси насамперед дали мені натхнення спробувати збудувати країну мрії у своїй країні. І усвідомлення, що людей з таким наміром є уже цілий певний пласт.


ОЛЕКСАНДР МАМУНЯ, партнер, Юридична фірма "Aequo"

УШПС – це інструмент для тих, хто шукає.
Для тих, у кого з'явилася усвідомлена потреба з'ясувати власне місце у політиці як можливості впливати на розвиток великої спільноти - всього українського суспільства та його надбудови - держави.
Школа – це стратегічний засіб формування та об’єднання політичної, громадської та бізнес еліти. Для мене УШПС – це, перш за все, чудові люди, які допомогли мені знайти відповідь на питання, що непокоїло мене після Революції Гідності, – як Україна зможе впоратись з надзвичайно складними новітніми цивілізаційними та геополітичними викликами.
Школа усунула мої демотиватори і надихнула мене не зупинятись та продовжувати активно поширювати комплекс цінностей та ідей, які розділяє спільнота УШПС, для того, щоб усі ми отримали шанс побудувати країну нашої мрії.


ЮЛІАН МАТВІЙЧУК, депутат, Полтавська міська рада

Перші сесії були зірковими, запрошувалися зіркові, відомі особистості, які ділилися досвідом, але не розкривали нам відповіді на цікаві нам питання, але й робили так, щоб питань ставало ще більше.
Друга зустріч була вже більш філософською. В Одесі нас вчили аналізувати матеріал і народжувати продукт, результат. У Львові, на третій сесії ми вже привчались працювати в групах, ми вже самі давали оцінку певним проблемам і самі генерували варіанти їх вирішення.
Отже, УШПС не дає відповіді на питання, але дає інструменти. Це насправді Лабораторія для генерації нових ідей та проектів.


ЯРОСЛАВ ОГНЕВ'ЮК, партнер, Патентно-юридична агенція "Дубинський і Ошарова"

Швидко пролетіли насичені сесії УШПС. Класні лектори, бурхливі дискусії,  цікаві завдання і спілкування з ранку до ранку,  я вже за всім цим сумую. Я думаю, що повне розуміння впливу школи на мене я збагну значно пізніше, гадаю, це природньо.
Зараз я відчуваю, що школа відкрила мені нові горизонти, дала ще більше бажання розвиватися, черпати нові знання та здобувати корисні навички. Ще я отримав впевненість та віру, що у нас є достатньо людей, які хочуть і можуть зробити Україну країною можливостей. Щиро вдячний організаторам УШПС за можливість бути частиною школи 2016-го року і спільноти назавжди!


 

АЛЬОНА ПАРФЬОНОВА, активіст "Батьки-SOS", Директор ТОВ "Чайка"

Ще рік тому мені здавалось, що я досягла певного успіху у своїй діяльності, маю активну громадянську позицію, достатньо впевнена у собі, маю достатній інтелектуальний рівень розвитку, тож і хвилюватись не має про що – життя прекрасне.
З того моменту, як я переступила поріг УШПС, ця впевненість зникла, я дуже чітко усвідомила, що мої рожеві окуляри зникли і життя – це відповідальні судження, критичне мислення, сумніви та роздуми, постійне читання та постійні питання. Але саме в цей самий момент, я усвідомила, що потрапила саме у те місце, у певний, визначений для мене час. Ця спільнота відкрила інші шляхи і безмежні можливості – дякую за той кредит довіри з боку УШПС, все лише починається!


 

МИХАЙЛО ПОДОЛЯК, прокурор відділу державного обвинувачення у вищих судах, Генеральна прокуратура України

Найголовніше, що мені дала УШПС, – це можливість подивитися на реальність під іншим кутом та іншими очима, а також почути людей, яких можна назвати совістю нації, поспілкуватися з ними та отримати відповіді на хвилюючі мене питання.
Питання, яке залишилося для мене без відповіді – хто замінить цих моральних авторитетів, коли вони підуть? Нажаль, на горизонті майбутнього рівних їм за потужністю я не бачу.
Очевидним є також факт, що нинішні слухачі Школи не можуть називатися інтелектуальною елітою. Для того, щоб мати хоча б право у майбутньому претендувати на таке звання нам всім необхідно зробити над собою дуже багато зусиль, постійно навчатися, самовдосконалюватися та роки важкої праці. УШПС дав для цього потужний поштовх. Отже, роби, що можеш, та будь, що буде.


АНДРІЙ ПОПОВИЧ, власник, генеральний директор, Мережа кав'ярень "Coffee Express"

Одразу хочу сказати Величезне дякую за надану можливість бути частиною спільноти Української школи політичних студій.
Навчання в школі — це без перебільшення унікальний досвід та непересічна подія в моєму житті. Оригінальний підхід до організації навчального процесу, досвідчені та професійні спікери, спільнота однодумців, дають можливість більш об’єктивного розуміння процесів, що мають місце в Україні та світі, можливість «з перших вуст» пізнати особливості та аспекти сучасної української політики.


ОЛЕНА ПРИВАЛОВА, радник, Адміністрація Президента України

Бажання знайти схожих за духом людей, щоб стати ефективнішою, мотивувало мене вступити до УШПС. Радію, що доєдналася до мережі поважних молодих лідерів, які об'єдналися заради змін у країні.
За час навчання ми і справді стали наче нейронна мережа, в якій дуже швидко передається сигнал з мінімальними викривленнями та втратами змісту. Спілкуючись з надихаючими лекторами та студентами-однодумцями, я стала сильнішою та осягнула здатність заряджати своєю вірою зневірених. Я дуже вдячна своїй групі, яка разом зі мною в Європейському суді з прав людини роздавала матеріали про судову реформу. Комунікація судової реформи – це висока ступінь довіри і відповідальності. В суді, до якого чверть позовів подаються українцями, ця невелика подія стала сигналом, що в Україні відбуваються зміни у системі правосуддя.
А ще я безмежно вдячна організаторам, які наполегливо рік за роком вкладають енергію та свій креатив у розбудову парламентаризму і створюють кластери з лідерів, які здатні працювати разом не тільки в школі, але й після випускного.


РУСЛАНА РИМАРСЬКА, голова правління БФ "Ми-єдина родина", Керівниця ГО "Реформи разом"

Участь в УШПС-2016 для мене — не тільки честь бути поруч з людьми, котрі щодня змінюючи себе, змінюють на краще нашу країну. Тут я отримала багаж знань, котрі змушували мене думати, працювати над собою. Ще під час першої сесії отримала величезне натхнення від виступу п. В.Брюховецького, котрий рекомендував задуматися: “А що я особисто зробила для побудови гідної держави?”
Саме пошук відповіді на питання мотивує мене щодня працювати над своєю “божевільною” ідеєю, в котру я дуже вірю, і котра має вже однодумців, про реформу “знизу-вгору”. Їздити в громади, допомагати людям створювати стратегічні бачення розвитку громад, та об’єднуватися навколо напрямків та проектів. Саме УШПС дала мені більше розуміння, що “Ніхто крім нас, українців, гідної держави нам не побудує”.


АНАСТАСІЯ  РІНГІС, журналіст, "Українська правда", Ведуча авторської програми "План на завтра" на "UA:Перший"

Чотири модуля в УШПС дали мені чітке розуміння глобального контексту та тих викликів, з якими зіткнеться ще наше покоління. Покоління, на яке довелося два Майдана і економічний ріст початку 2000-х. Ми ті люди, які вже вважають себе середнім класом. Ми і такі як ми граємо зараз ключову роль у модернізації суспільства та реформуванні держави.
Якісні лекції, глибокі дискусії та рефлексії впродовж навчання переконали мене, що нам доведеться дуже напружено працювати, щоб крок за кроком відвойовувати простір для нової України. Найважливіший ресурс у цьому процесі – люди і якість зв'язків між ними, а також здатність об'єднуватися в проектні команди. Мені здається, що цю role model ми якраз і відпрацювали в УШПС.


КАТЕРИНА СОРОКА, старший юрист, Юридична фірма CMS Reich-Rohrwig Hainz

Мені дуже пощастило долучитися до спільноти Української школи політичних студій. Це неймовірний калейдоскоп непересічних особистостей, людей, які хочуть і будуть змінювати країну на краще. Мені є чому навчитись у кожного з них. І я не можу собі уявити інші життєві обставини, за яких я мала б змогу познайомитись з цими людьми.
За рік навчання багато речей було переосмислено, розбилися вщент деякі стереотипи, змінився стиль мислення та ставлення до багатьох речей. Я мала можливість поставити питання людям, які вже зараз творять історію, почути їх думку і зрозуміти як вони бачать майбутнє України.


ОЛЬГА СТЕФАНИШИНА. виконавчий директор, Благодійний Фонд "Пацієнти України"

УШПС для мене - це опинитися в колі людей, які щоденно змінюють нашу Україну – кожен, в своїй сфері. Надихнутися цим. Прослухати лекції найрозумнішх людей України, взяти від них наймудріше – для роботи і для життя. Провести літні вихідні, читаючи складні філософські тексти, перечитувати сторінку по 5 разів. Зрозуміти, що відтепер я можу читати все.
Після кожної сесії натхненно розповідати про все, що вразило, чоловіку, друзям та колегам. Побувати в Раді Європи, закохатися у Страсбург і зрозуміти, що в Росії є прогресивна спільнота з проукраїнськими поглядами. Навчитися ділити особистий простір з малознайомими людьми і йти на компроміси. Хотіти залишитися на другий рік.


АРТЕМ СТОЯНОВ, директор, Юридична компанія «Ел Сі Еф»

УШПС залишає слід у біографії кожного, хто пройшов через неї. Я б сказав не просто слід, а щось більше — те, що змінює стиль, образ мислення і змушує дивитися на багато речей інакше.


ТЕТЯНА ТАРАСЮК, директор з юридичних питань, Член Правління ПАТ "Київобленерго"

УШПС для мене – розширення моєї «картини світу», погляд на різні процеси в житті через обрій власного досвіду та звичного сприйняття реальності.
Участь в програмі Школи виявилась надзвичайно приємним сюрпризом долі. Мабуть, це найпрестижніша площина, яка дає можливість почути мега крутих спікерів, задати питання і найважливіше - отримати масу інформації для роздумів та формування власної позиції.
Приємно відзначити, що програма школи передбачає не формальні «начитки» чи видачу матеріалу, а мотивує учасників проаналізувати базові принципи окремих дисциплін, проблематику національного та геополітичного рівня, практику інших часів та народів, а також можливі шляхи вирішення певних ситуацій.
Кожна сесія запам’яталась окремими «зірковими» доповідачами та темами. При цьому, не можу не згадати про «зірковий» склад групи УШПС 2016, це була надзвичайно яскрава, амбітна, професійна, самодостатня, саморегульована та різнопланова команда майбутнього.


ВІТАЛІЙ ТЕТЯНІЧЕНКО, директор, ТОВ "Світловодська юридична група"

Я дуже щасливий, що став частиною спільноти успішних молодих людей, які формують майбутнє цієї країни. Вдячний школі за знайомство з надзвичайно талановитими, професійними, активними, цікавими людьми, які зараз своїми діями, кожний у своїй сфері, роблять особистий внесок в розвиток нашої країни.
Школа розширює рамки світогляду, створює єдину систему цінностей, дає можливості стати агентами змін.

 

 


СТАНІСЛАВ ЧЕРЕДНИЧЕНКО, провідний інженер з імпорту, ПАТ «Дніпроспецсталь»

Одна з найбільших цінностей Української школи політичних студій -  це звичайно ж, люди, з якими мені пощастило познайомитися, зустрітися з великою кількістю талановитих людей із різних сфер, що розділяють багато спільних цінностей.
Я зміг розставити життєві пріоритети, вирости особистісно та обговорити з учасниками школи нові напрямки для спільних проектів.
Хочу висловити слова великої подяки організаторам школи. Це було корисно та інформативно. Ви дозволили, подумати, поспілкуватися, переосмислити певні речі, стати мудрішими та стати єдиною командою.


ОЛЕКСАНДР ЯКИМЕНКО, керівник Національного Секретаріату, Політична партія "Сила Людей"

УШПС — це, мабуть, найкращий освітньо-мережевий проект, що реалізується в Україні. Без перебільшення можна стверджувати, що саме діяльність такого роду слугуватиме запорукою успішного розвитку нашої країни.
Попри значний скепсис, який наразі присутній у нашому суспільстві, я побачив, що насправді у нас є з ким змінювати Україну.
Учасники УШПС — це професіонали, які готові використати власний досвід для потреб своєї країни, а головне — взяти відповідальність за її подальший розвиток.

 


Дмитро АРАБАДЖИЄВ, кандидат політичних наук, доцент кафедри соціальної роботи ЗНТУ, радник голови Запорізької облдержадміністрації, випускник УШПС 2009 року

Що можна сказати про роль УШПС у моєму житті за допомогою 400 слів? Можна сказати, що Школа та спільнота просто карколомно перевернули його. Якщо до та під час студій я був чиновником, сумлінним держслужбовцем, то після її закінчення я вважаю, що став ще й Відповідальним Громадянином. Таке от усвідомлене громадянство і не дозволило мені залишитись на посаді в Запорізькій ОДА після перемоги на Президентських виборах у 2010 році В.Януковича. І саме відтоді спільнота УШПС, наші випускники стали осердям мого нинішнього життя. В першу чергу це Ольга Айвазовська, завдяки якій ми провели три кампанії громадського спостереження за виборами у Запорізькій області, яка стала натхненницею моєї докторської дисертації, , монографії та більше 30 публікацій у фахових закордонних та вітчизняних наукових виданнях. Це Олександр Старух, Володимир Богатир, Юлія Тищенко, Геннадій Максак та інші випускники, з якими спільно реалізовували проекти з питань розвитку громадянського суспільства. У кожного в спільноті є свій «хрещений батько», який благословляв на участь у проекті. Для мене це Олександр Старух. Як би це загрозливо не лунало: «Васильович, не забуду ніколи»! Ну а окрім хрещених у нас є ще і інші батьки. Це звичайно ж Ігор Когут та Світлана Матвієнко, які зігрівали нас своєю любов’ю та турботою на протязі всього періоду навчання. Земляки Михайло Мінаков, Володимир Фадєєв, Ігор Рак… Перелічувати і писати про спільноту можна безкінечно, але головне це те, що Господь дав мені насправді дар, яким можна пишатися і ім’я йому – Українська Школа Політичних Студій. 


Юлія БІДЕНКО, Кандидат політичних наук, доцент кафедри політології Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна, Член Правління ХОО «Асоціація політологів Слобожанщини» та  член Правління ГО «Альянс «Республіка», Експерт-політолог  з питань регіональної політики, громадянського суспільства та виборчих процесів, випускниця УШПС 2014 року

Українська школа політичних студій є одним з найпрестижніших та найуспішніших проектів пострадянського простору громадянської освіти. Як науковець та тренер, що викладає політологічні дисципліни, я змогла частково зрозуміти рецепт її ефективності – це вдале поєднання теоретичних знань вищого ґатунку, живого спілкування з експертами та policy-makers, поєднане із якісним добором слухачів, що дійсно є потенціальною елітою країни.
Саме така концентрація гідних спікерів та учасників дає максимальний освітній ефект, насичує молодих людей новими ідеями та бажанням їх реалізувати.
Особисто для мене Школа була корисна не лише новими знаннями та знайомствами, але й  глибоким усвідомленням необхідності найширшого поширення громадянських компетенцій та політологічних знань серед молоді, а також чітким розумінням як це робити, використовуючи кращі приклади Української школи політичних студій.
Крім того, як політолог, можу високо оцінити важливість та нагальність запровадження додаткового набору для Південно-Східного регіону України, адже, як засвідчує низка досліджень, ці регіони характеризується більш слабкими зв'язками та активністю організацій громадянського суспільства (при їхній великій формальній кількості), недостатнім розвитком україноцентричної освіти та слабшими демократичними орієнтаціями місцевих еліт. Тому формування нової генерації політиків, активістів, експертів та журналістів із проукраїнським та європейським типом мислення є надзвичайно актуальною та важкою місією, за реалізацію якої так вчасно береться команда та керівництво УШПС.


Олексій ГРИЦЕНКО, Голова, ГО «Всеукраїнське об'єднання Автомайдан», випускник УШПС 2008 року

Для мене УШПС - це:
1. Спільнота активних громадян, які в своїй більшості намагаються змінити світ навколо себе на краще
2. Розширення кругозору та отримання нових практичних знань, які допомагають у повсякденній справі
3. Нові товариші та друзі, які є в кожному регіоні країни і які завжди прийдуть на допомогу і яких завжди радий бачити.
4. Мережа, яка з часом буде суттєво впливати на політику в країні, яка містить ядро цінностей, яке має бути закладене в основу державного управління


Олексій РЯБЧИН, Народний депутат України, випускник УШПС 2014 року

Я подався на УШПС в останній день конкурсу. Вагався, що в мене не буде достатньо часу для проекту, тому що працював одночасно дописувачем у Washingtоn Post та комунікував реформи в Українському Кризовому Медіа Центрі.
Але перспектива отримати знання про те, як використовувати політичні методи для досягнення своїх цілей, була дуже сильним мотиватором.
Інтуїція не підвела - перед початком другої сесії я став кандидатом у народні депутати від ВО “Батьківщина”, і вже в цій якості мав ще більшу мотивацію навчатися.
Дякую школі за знання, за цінності і за нереально круту спільноту однодумців, які вже встигли стати моїми гарними друзями. Сподіваюсь на плідну співпрацю і в подальшому, і впевнений, що пан Ігор Когут та його чарівні дівчата будуть пишатися своїми вихованцями.


Олександр ЩЕЛУЩЕНКО, Директор галереї «ЦЕХ», випускник УШПС 2010 року

Завдяки школі залишився в Україні, бо повірив у людей, випускників, керівництво.

Також примусив залишитись усе своє оточення... Адекватні відкриті люди - це найрідкісніша цінність.

 

 


Валерія ТАРАСЕНКО, Партнер практики податкового та фінансового права ПГ «Павленко та Побережнюк», випускниця УШПС 2014 року

Для мене Школа стала тим правильним стартом, який повинен пройти кожний, хто планує йти в політику або працювати на Українську Державу. Школа вчить, хто є політик, які завдання повинен виконати та чим політична еліта відрізняється від «політичного самозбагачення» («політичне самозбагачення» - політика як інструмент збагачення себе, а не важка робота для забезпечення інтересів громадян та Держави). Також, як у Гегеля, Школа вчить «мислити конкретно» щодо політичних процесів в Державі, що дає можливість аналізувати ті чи інші політичні події чи політиків із різних кутів, а не просто купуватися на яскраві гасла та рекламу.


Тетяна КЛИМЕНКО, Директор, АТК «Креатида» , випускниця УШПС 2013 року

Для мене моя УШПС - це є найяскравіше уособлення моєї України, це ті обличчя та думки, що творять історію.
УШПС - це спільнота справжнього пошуку нових змістів з найвищими стандартами якості та гідності для всієї держави.
Навіть у складні часи в нашій спільноті намагаються почути та зрозуміти.
Лише тут можна зрозуміти силу та вагомість ціннісних орієнтацій, того, що думки про демократію - не демократія, але цінності розвинутого суспільства - є початок справжнього нового демократичного майбутнього України.
Тут справжні друзі та однодумці, тут мудрість та різноманіття думок.
В УШПС знаходять себе та відроджуються.
Але зараз просто боляче це писати.
З любов’ю з Криму....


Ілона ПОСТЕМСЬКА, Координатор проектів, Швейцарське бюро співробітництва, випускниця УШПС 2011 року

Якщо Вам пощастило стати частиною Школи, то Ви неодмінно мали нагоду переконатися, що Школа має одну визначну властивість: тотальне проникнення у Ваше життя. Чим би Ви не займалися професійно, які суспільно корисні проекти Ви б не ініціювали, як би Ви не проводили своє дозвілля, в усьому, абсолютно УСЬОМУ Ви спиратиметеся на Школу - ту неймовірно потужну спільноту активних, небайдужих, всебічно освічених людей.
«Школярики», як ми себе називаємо, завжди на передовій (які б семантичні відтінки це слово зараз не мало). Вони рухають реформи в країні, як на боці влади, так і на боці громадянського суспільства, вони впроваджують інновації у місцевому самоврядуванні в своїх громадах, вони змінюють суспільний дискурс на передовій соціальних медіа, разом з тим зі зброєю в руках вони стоять на передовій у зоні АТО, або ж, озброївшись словом, вони піднімають нагальні питання у своїх журналістських розслідуваннях, вони розбудовують соціально-відповідальний бізнес та організовують волонтерські рухи, вони започатковують тренди у сучасному мистецтві та створюють поетичні перформанси. Та окрім усіх цих чеснот, школярики є найкращими друзями: вірними, добрими, завжди готовими допомогти. Їхнє веселе товариство заряджає енергією, надихає та допомагає генерувати нові ідеї.
За 10 років існування Школи, її організаторам справді є чим пишатися! Школа стала вагомою силою в цей динамічний час суспільних і політичних трансформацій. На майбутнє хочеться побажати нових горизонтів та більш активної інтеграції у більш широкий, міжнародний контекст. Нам треба більш активно спілкуватися із учасниками інших подібних шкіл і вибудовувати тісні горизонтальні зв’язки із нашими сусідами, близькими і далекими. Таке спілкування може стати гарною інвестицією Ради Європи у безпеку всього континенту.


Олександр МАРІКОВСЬКИЙ, Комерційний директор ІА "Контекст Медіа", випускник УШПС 2014 року

Українська школа політичних студій є унікальним проектом для різностороннього інтелектуального збагачення. Ми працюємо в командах починаючи з першого дня, тим самим формуючи взаємну повагу та толерантність. У нас різні погляди, але ми навчаємося вибудовувати спільне бачення. Кожен з нас може відкрити повністю свій потенціал: почати говорити, формулювати ідеї, шукати однодумців та реалізовувати проекти. Тут немає місць зіркам, бо у спільноті зірок ніхто не може сяяти більше. Випускники стають командою, що може використовувати усі можливості неймовірних соціальних, політичних та ділових зв'язків школи. Дякую за кожного лектора, за усі рефлексії, за моїх одногрупників і велику спільноту УШПС!


Ольга ЮРКОВА, Редактор відділу "Тема", медіа тренер, "Нова інформація" ("Газета по-українськи", журнал "Країна", сайт gazeta.ua), випускниця УШПС 2009 року

Українська школа політичних студій відкрила мені нові горизонти і дала натхнення у той момент, коли мені це було найпотрібніше. Я пройшла відбір у 2009 році, під час глибокої фінансової кризи в Україні і світі. Я за характером оптиміст, але підстав для оптимізму на той час було небагато. У Школі я побачила молодих, освічених, проєвропейських людей з конструктивною позицією щодо побудови нової держави. Побачила майбутнє України, яке вже потроху почало ставати сьогоденням. Це надихнуло мене на певні зміни у своєму житті. Дало розуміння, що ніколи не треба опускати руки.
Школа — це жива мережа успішних і небайдужих людей, де ми обмінюємося знаннями, досвідом, баченням. Це поживне середовище для ідей, дискусій, нових проектів. Воно дозволяє вийти за межі наших професійних рамок — бізнес, політика, журналістика, юриспруденція — і побачити ситуацію багатовимірно, з різних точок зору. Це у сучасному інформаційному суспільстві вкрай важливо. Зустрічі з лідерами думок допомагають зрозуміти процеси, які відбуваються в Україні, Європі і світі. Знайомства, які я тут отримала, допомагають створювати нові проекти, знаходити цікавих героїв і теми для журналістських матеріалів.
Загалом мені важко перерахувати у “матеріальному” вимірі, що дала мені школа. Як на мене, її заслуга важливіша: вона в тому, хто ми є, які в нас цінності, знання, культура діалогу. А це впливає на наш подальший розвиток і громадянську активність. Скажімо, у старті проекту stopfake.org — сайту боротьби з недобросовісною пропагандою, який створили небайдужі журналісти у березні 2014 року - ми узяли участь разом з іншою випускницею Катериною Венжик. І я впевнена, що таких прикладів у масштабах Школи буде безліч.
Українська Школа політичних студій допомагає нам зрозуміти, що усі ми здатні на більше. Вірю, що кожен із нас на своєму місці будуватиме нову Україну.


Тетяна ДУРНЄВА, Донецька обласна організація ВГО "Комітет виборців України", випускниця УШПС 2014 року

Я мріяла про Українську Школу політичних студій з 2006 року, коли подавалась вперше і… не пройшла відбір. Я вчилась і подорожувала, стажувалась і впроваджувала зміни – в собі та в своєму місті. І щороку бачила оголошення про новий набір. Нарешті, я вирішила знову ризикнути, і знову заповнила анкету. Не знаю, чому саме в цей непростий для всієї країни рік життя подарувало мені можливість стати частиною спільноти УШПС.  З першого моменту навчання я отримувала постійну підтримку – як з боку організаторів, так і з боку моїх одногрупників. Відчувалось, що колеги допомагають один одному, намагаються побудувати міцні зв’язки.
В час, коли терористи та окупанти кардинально змінюють твоє життя, належність до такої потужної спільноти стає визначальною. УШПС - це світло, яке, дякувати Богу, не зникає навіть за умов військової агресії, та починає ще яскравіше сяяти, коли навкруги суцільна темрява. Я щиро вдячна долі за моїх одногрупників, підтримку яких я відчуваю щодня з моменту знайомства. УШПС – це цемент, який добросовісно, щодня замішують Ігор, Уляна, Світлана та інші віддані люди. Цеглинки, з'єднані між собою таким цементом, створюють міцні стіни. І це дуже полегшує життя, коли знаєш, що за твоєю спиною є надійна стіна. І головне, з такими стінами наш дім, наша Україна, теж буде  надійною та міцною. Дякую за надію!


Юлія СЛАВІНСЬКА, Ведуча, 7 канал, випускниця 2014 року

Коли я їхала до школи, навіть не могла уявити, що це буде настільки яскраво! Я опинилась серед людей та інформації, які надихнули мене. Це як ковток свіжого повітря. Унікальним i корисним є досвід, який я отримала. Адже найскладніше, на мою думку, було знайти порозуміння з людьми з протилежними поглядами, домовитися, зберігши повагу один до одного.

 


Ігор ФІЛІПП, підприємець, випускник УШПС 2011 року

Для мене 2011 рік навчання в Українській школі політичних студій став зламним моментом у житті. До цього моменту я звик лише брати від життя. Після Школи я вчився віддавати. Я став викладачем Академії митної служби України. Я маю можливість долучитися до виховання майбутнього покоління України. Це особливе відчуття.
Також Українська школа політичних студій - це друзі, які йдуть по життю поряд. Саме тому для мене надзвичайно важливо і відповідально, що у 2014 році УШПС для проведення першої сесії Південно-Східної програми вибрала мій рідний Дніпропетровськ.


Володимир ЖДАНОВ, Заступник директора, Благодійний фонд "Лепта", випускник УШПС 2014 року

Українська школа політичних студій – це той проект, до якого я давно мріяв прийти. Для мене велика честь бути в одній спільноті з такими гарними та досвідченими людьми. Проходячи одну сесію, потім іншу ти розумієш, що  в тобі щось змінюється, змінюється поступово, ніби доповнюючи тебе, твої думки, бажання, твоє бачення і що саме головне ти знаходиш людей близьких по духу. Кожен спікер  - це, без перебільшення, велика книга знань, до якої ти можеш звернутися і отримаєш відповідь чи пораду. Команда УШПС, на чолі з Ігорем Когутом, професіонали і роблять свою справу на всі 100%. Вражає, як підбираються спікери, теми для дискусій та умови проживання учасників, відчуваєш величезну роботу, що залишається поза нашою увагою. І все це робиться для того, щоб всі, кому поталанило стати учасниками школи політичних студій мали змогу максимально корисно використати час, що відводиться в рамках проекту. Завдяки проекту я зустрів багато гарних людей, з якими потоваришував, більшість з них щирі та відкриті хлопці та дівчата, що прагнуть змінити на краще стан речей в нашій країні.
Сподіваюся і щиро вірю в те, що ті, хто долучився до спільноти, а також ті, хто ще приєднаються, будуть гідними для наслідування та зроблять все, кожен на своєму рівні, щоб наша країна ставала краще.
Дякую Всім!


Олена ІВАЩЕНКО, Науковий співробітник Інституту міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка, випускниця 2014 року

Наша група брала участь в роботі Української школи політичних студій у дуже непростий та відповідальний для країни час. Всі ми стали свідками і творцями державних і суспільних демократичних перетворень, що приносять з одного боку неабияку надію та радість, з іншого – страх та сум від тих втрат, що такі зміни вимагають. Розуміючи, як багато сьогодні залежить від кожного з нас, об’єднання спільних інтелектуальних зусиль на кожній сесії школи стало однією з найбільш необхідних справ. Дуже важливими в таких умовах виявилися обговорення ідей розвитку українського суспільства та його цінностей, пошуки відповідей на нагальні питання державної та міжнародної політики, обмін досвідом з метою ефективного запровадження народжених в дискусіях нових бачень та розумінь кожним з нас у своїй професійній діяльності. На мою думку, це один з найголовніших показників ефективності Української школи політичних студій, яка, не зважаючи на справжні виклики українських і світових реалій, не просто об’єднала нас, а продовжує підтримувати наші прагнення і намагання щодо позитивних змін на всіх рівнях суспільного життя. Ініціатива проведення спільної сесії та об’єднання Національної та Південно-Східної програм стала одночасно справжнім викликом та чудовим досвідом для виховання нашої толерантності, кращого розуміння одне одного, налагодження внутрішнього діалогу та взаємної підтримки. Попри різноманітність наших поглядів ми стали справжньою великою родиною, і за можливість бути її членом я безмежно вдячна Українській школі політичних студій.
Здавалося б ще дуже рано говорити про визначальність впливу навчання на наші життя, кар’єрний розвиток та внесок у розбудову держави. По-справжньому цікаво буде написати подяку школі через декілька років по закінченню програми. Однак навіть зараз ми вже маємо спільні і особисті результати.
Для мене Українська школа політичних студій є безперечно важливим кроком на шляху професійного та особистісного зростання – я почала працювати над докторською дисертацією, в якій безсумнівно будуть відображені основні результати нашого навчання та поїздки в Страсбург. Оскільки мої наукові дослідження базуються на конвенційних та інституційних механізмах захисту прав людини в рамках Ради Європи, відвідування цієї міжнародної інституції, в стінах якої створюються та реалізуються найвищі демократичні стандарти світу, становлять для мене особливий практичний інтерес.
Я впевнена, що час проведений за навчанням в нашому шкільному колі я буду пам’ятати як один з найзахопливіших та найцікавіших у моєму житті, а Українська школа політичних студій назавжди залишиться для мене невичерпним джерелом натхнення та позитиву, визначним місцем зустрічі з новими цікавими друзями, платформою для спілкування з провідними українськими та зарубіжними лекторами, де в дискусіях народжуються істини, що здатні ціннісно змінювати людей, держави і світ в цілому.
Велика подяка та найкращі побажання наснаги та високих досягнень колективу Української школи політичних студій!


Вадим ТРЮХАН, партнер юридичної фірми "Constructive lawyers", асоційований експерт НУО "Міжнародний центр перспективних досліджень", партія "Сила людей", випускник УШПС 2006 року

УШПС – це каталізатор нових життєвих змістів.
Як швидко плине час. Здавалося, ще вчора переживав перші хвилювання від зустрічі з незнайомцями з різних куточків України, які з’їхалися на інавгураційну сесію Української школи політичних студій – 2006. Ще й досі відчуваю приємний присмак ейфорії від різнорівневих глибоких дискусій зранку до ночі в Зеленій Бучі, Сімеїзі та особливо у столиці демократії – Страсбурзі. Ще й зараз при згадці абревіатури УШПС підвищується пульс і з’являється неймовірне натхнення. І то незважаючи на те, що з тих пір минуло вже майже 10 років.
Пригадується, йшов у школу з кіпою мрій і святою вірою в те, що Україна дуже швидко стане по-справжньому європейською демократичною процвітаючою країною, адже тоді переживання Помаранчевої Революції були ще свіжими в пам’яті.
Проте склалося все абсолютно інакше. Так звана помаранчева команда «політиків» змарнувала всі шанси, які неочікувано з’явилися в України. Наш народ пережив навалу «сім’ї» Януковича. Ми пройшли через євромайдани і вже третю революцію за часи незалежності, відому під назвою «Революція Гідності». Проти нашої Батьківщини розв’язано нічим не спровоковану безглузду війну, хай як її не називають, - гібридною чи неоголошеною, - проте тисячі загиблих, в тому числі ні в чому не повинних мирних людей, підтверджують цю аксіому. Нам вдалося, незважаючи на абсолютну бездарність влади, ціною надзусиль суспільства та величезних втрат, зупинити агресора на Донбасі, хоча Крим все-таки втрачено, вірю, що не надовго.
А що ж далі? Труднощі і кризи мобілізують. УШПС – це майданчик, який допомагає знаходити нові життєві змісти. Впевнений в тому, що Україна вистоїть і стане успішною країною, в якій будуть мріяти жити. Запорука нашого прориву в тому числі й в тому, що наші люди є відданими своїй Батьківщині. Адже інакшої Богом не дано.
Переконаний в тому, що місія нашої рідної УШПС ще більш активно гуртувати кращих з кращих лідерів з усієї України навколо себе й формувати об’єднану команду реформаторів – державних діячів, які нарешті збудують справжню країну мрії для людей, які гідні кращої долі.


Вікторія ПТАШНИК, Народний депутат України, випускниця УШПС 2013 року

УШПС – це місце, де можна отримати унікальний досвід й круто змінити своє відношення до життя. Чому саме так? Мабуть, завдяки людям, з якими ти спілкуєшся протягом сесій, та спікерам, що задають особливий тон такого спілкування. І це дає змогу зрозуміти, що Україна виховує талановиті особистості, представників різних професій у різних куточках країни.
Вже перша сесія заставила мене замислитися про важливу роль кожного у розбудові держави. Бути не тільки професіоналом своєї справи, а й приносити суспільну користь для країни. Пам’ятаю, як під час однієї з сесій я сиділа і думала, які молодці представники Шкільної спільноти – громадські активісти. А що зробила я? Який слід залишу після себе? Саме ці унікальні люди надихнули мене на подібні роздуми й подальшу діяльність.
З багатьма випускниками ми продовжуємо спілкуватися, разом беремо участь у різних проектах.
Безперечно, Школа змінила мій світогляд. І це, мабуть, одна з найкращих подій, що сталася у моєму житті…


Михайло СПАСОВ, адвокат, радник з правових та фінансових питань, випускник УШПС 2014 року

Для мене Українська школа політичних студій - це перш за все люди. Люди, які укорінюють віру в майбутнє нашої держави. Люди, які своїм прикладом заохочують тебе стати кращим. Люди, для яких окрім свого особистого «я», існують цінності, осягнення яких потребує не тільки часу, але й постійного самовдосконалення. Але головне, що це люди, з якими хочеться йти далі по життю. УШПС не будує із кожного учасника політичного діяча, але я переконаний, що те, що кожен з учасників отримав тут, є безцінним. Це та платформа, завдяки якій кожен може переосмислити вже зроблене та встановити нові орієнтири. Спільнота однодумців, активних та позитивно мислячих людей, що прагнуть змін навколо себе - ось основний актив Української школи політичних студій. Я щиро вдячний УШПС за можливість бути частиною цієї спільноти, особливо у цей переламний для України час!


Ольга СТЕЛЬМАХ, Старший науковий консультант Головного науково-експертного управління Апарату ВРУ, Аналітик з політичних та правових питань Міжнародного центру космічного права

Для мене участь у програмі Української школи політичних студій стала свого роду переломним моментом у становленні як особистості. Саме завдяки контенту програми та спілкуванню в рамках УШПС я заново віднайшла себе. Ще раз переконалась у тому, що не стільки важливою є одностайність мислення, скільки плюралізм думок.  Це створює дискусію, доповнює, надихає, це є поступом до прогресивного розвитку. Важливо, щоб люди були особистостями з власною життєвою позицією, яку вони в змозі відстояти. Мої одногрупники, як загалом представники спільноти УШПС, це ті, від кого хочеться вчитися, ті , хто захоплює тебе своєю силою думки, харизмою, активністю, невпинним розвитком, прагненням до змін не як до процесу, а як до кінцевої мети. Вони - це друзі, це ті, спілкування з ким ніколи не вичерпає себе.
УШПС – це життєва філософія, це нові і нові питання на ніби як отримані відповіді, це постійні рефлексії. Це відправна точка до вибудови ще більш активної життєвої, громадянської та політичної позиції, це поступ до переосмислення подальшого шляху власної особистісної та професійної еволюції.
УШПС надає можливість вже досить сформованій інтелектуальній еліті перезавантажитися для більш повної реалізації свого потенціалу та нових звершень.
УШПС – це майбутнє.


Ігор ДУНАЄВ, докторант ХарРІ НАДУ при Президентові України, голова українського представництва «Kaizen Institute», к.держ.упр., доцент

Відверто, участь у Школі-2014 стала особисто для мене однією з найяскравіших подій у 2014 році. УШПС – це, передусім, унікальне середовище унікальних і енергійних людей. Це місце для тих, хто може і хоче з користю для себе і інших учасників-колег включитися в обмін думками, в поширення спрямованості на успіх. Набуті мною в Школі життєвий позитив і нова глибина думок допомагають не просто збільшити, а й помножити їх і передати далі у своєму професійному і громадському середовищі, як мінімум, у моїй рідній Харківській області. Це – варто того, щоб спробувати і пройти!


Олександр БІЛОУС, заступник начальника Головного управління Генеральної прокуратури України

По-перше, УШПС надихає, оскільки ти усвідомлюєш, що у своїх прагненнях творити та щось змінити на краще ти не один і у тебе є однодумці та конструктивні критики.
По-друге, УШПС - це середовище комфортного спілкування з непересічними особистостями, обміну думками, народження нових смислів та ідей.
По-третє, навчання в УШПС сприяє систематизації думок про минуле, сьогодення та майбутнє.
Ну і на останок, як в кожній школі, ви знайдете собі багато нових друзів.

 


 

підписатися

Отримувати новини та інформацію про УШПС

Контакти

вул. Нижній Вал 15, офіс 303, м. Київ, 04071

  • : +38 044 531 37 68

Будьте з нами

 

 

Ви тут: Home ДІЯЛЬНІСТЬ Проекти ВИПУСКНИКИ Випускники про Школу