УЧАСТЬ ЖІНОК У ДЕРЖАВНОМУ ТА ПОЛІТИЧНОМУ ЖИТТІ УКРАЇНИ

Проект передбачав написання аналітичного звіту по стану участі жінок у державному та політичному житті України та проведення семінару-обговорення звіту для експертів у відповідних питаннях. 

19-21 червня 2013 року пройшов семінар «Участь жінок у державному та політичному житті», організований Українською школою політичних студій за підтримки Ради Європи. Більше тридцяти експертів та просто небайдужих до цієї теми долучились до участі у зустрічі. Учасники підкреслили важливість того, що дискусії на гендерну тематику починають виноситися на широку платформу, коли організатором виступає багатопрофільна організація, яка не спеціалізується на питаннях, винесених на обговорення. Таким чином, проблематика апелює до більшої аудиторії та викликає резонанс в суспільстві.  

Серед тем, запропонованих Радою Європи та винесених на панельні дискусії, були обговорені питання ґендерних нерівностей у зайнятості, традиційної концепції ролі жінки в суспільстві, залучення жінок до політики, освіти, захисту материнства, планування сім‘ї, побутового насилля, впровадження Національного Плану Дій (з проблем жінок) та інших законів, рівня життя. Головною метою семінару було формування коментарів до звіту для Ради Європи, який опише поточну ситуацію щодо участі жінок у суспільно-політичному житті України. Подібний звіт буде підготовлено також і в інших країнах Східного Партнерства, після чого Рада Європи зможе оцінити гендерну політику у цьому регіоні.

Лейтмотивом дискусій впродовж семінару стала тема традиційної ролі жінки в українському суспільстві, де, як наголосили експерти, зараз існують стереотипи щодо «одомашнення» жінки, що насправді суперечить українській традиції, де жінка споконвіків була незалежною, активною, ініціативною та викликала повагу. У цьому полягає головна відмінність між положеннями жінки в українському та західних суспільствах. Головні ж проблеми, які сьогодні турбують дослідників, стосуються невиконання законодавства з гендерної рівності, побутового насильства, а також ринку праці, де й досі існує дискримінація.

Контакти

вул. Воздвиженська 45 (бізнес-центр "V45"), офіс 404, м. Київ, 04071

  • : +38 044 531 37 68

Будьте з нами

 

 

Ви тут: Home ДІЯЛЬНІСТЬ Проекти ПРОЕКТИ УЧАСТЬ ЖІНОК У ДЕРЖАВНОМУ ТА ПОЛІТИЧНОМУ ЖИТТІ УКРАЇНИ