Тренінг Ради Європи для тренерів з методів звітності та комунікацій з медіа під час виборчого процесу

Проект здійснено Українською школою політичних студій у партнерстві з Комітетом виборців України та Громадянською мережею «ОПОРА» за підтримки Директорату з питань демократичного врядування Ради Європи.

Мета проекту - внести вклад в забезпечення непідкупності, прозорості і якості виборчого процесу в Україні: 1) через підвищення якості внутрішнього спостереження за виборами та звітності; і 2) через професійний внутрішній моніторинг виборів в Україні, що допоможе запобігти потенційним виборчим порушенням.

За допомогою потенціалу Української школи політичних студій та її партнерів,  Громадянської мережі ОПОРА та Комітету виборців України, було заплановано навчити 90 тренерів, які передаватимуть свої знання 5000 спостерігачів по всій країні.

Очікувані результати:

  • 5000 місцевих спостерігачів, у тому числі тих, хто спостерігає за виборами в перший раз, отримали знання і навички спостереження і звітності відповідно до міжнародних та європейських стандартів;
  • Підвищення рівня професіоналізму звітування спостерігачів;
  • Засвідчення українською громадськістю та зацікавленими сторонами, а також міжнародним співтовариством якості звітів спостерігачів і, отже, виборчих процедур і результатів, що робить вибори більш легітимними.

25-30 квітня в Києві пройшли тренінги Ради Європи для тренерів з методів звітності та комунікацій з медіа під час виборчого процесу. 

В рамках тренінгу було навчено більше ста тренерів з усіх регіонів України, які в свою чергу навчатимуть кілька тисяч спостерігачів.

На відкритті заходу були присутні Клаудіа ЛУЧЧАНІ, Директор департаменту демократичного врядування, культури та різноманітності Ради Європи, та Андрій МАГЕРА, Заступник Голови ЦВК України. Тренінг проводили експерти Ради Європи Жан-Марі КОУТ (Франція) та Марі-Карін фон ГУМПЕНБЕРГ (Німеччина).

Під час тренінгу обговорювались питання ролі медіа під час виборів, складання виборчої звітності, яка б відповідала міжнародним стандартам, техніки письмової журналістики. Учасники тренувались писати прес-релізи та давати інтерв’ю про перебіг виборчого процесу журналістам. Було обговорено кодекс поведінки місцевих спостерігачів, що включає неупередженість, об’єктивність, точність, піднято проблеми моніторингу медіа.

Контакти

вул. Воздвиженська 45 (бізнес-центр "V45"), офіс 404, м. Київ, 04071

  • : +38 044 531 37 68

Будьте з нами

 

 

Ви тут: Home ДІЯЛЬНІСТЬ Проекти ПРОЕКТИ Тренінг Ради Європи для тренерів з методів звітності та комунікацій з медіа під час виборчого процесу