ПРАПОР ЄВРОПИ

Використання прапору Європи в Україні - спільна ініціатива УШПС та її випускників.


За ініціативи випускника УШПС, депутата Сумської міської ради із фракції «Рідне місто» Олександра Хоруженка було ухвалено рішення про використання прапору Європейського союзу під час офіційних заходів та державних свят поряд із Державним прапором України в місті Суми. Рішення було підтримано мером Сум Геннадієм Мінаєвим та майже одноголосно фракцією ВО “Батьківщини” і прийнято 52 голосами із загальної кількості 76 депутатів.

Згідно з рішенням, Сумська міська рада рекомендує керівникам підприємств, установ та організацій міста вивішувати Прапор Європи поряд з Державним Прапором у дні свят, визначених у додатку до рішення, та під час проведення міжнародних заходів.

Відтепер під час свят у Сумах вивішуватиметься прапор Європейського союзу з нагоди Дня Соборності та Свободи України (22 січня), Дня міжнародної солідарності трудящих (1 та 2 травня), Дня Європи (9 травня), Дня Європи в Україні (третя субота травня), Дня Конституції України (28 червня), Дня проголошення державного суверенітету України (16 липня), Дня Державного Прапора України (23 серпня), Дня незалежності України (24 серпня), Дня міста Суми (перша субота вересня), Європейського дня мов (26 вересня), дня проведення Всеукраїнського референдуму на підтримку Акту проголошення незалежності України (1 грудня).

Приклад Сум перейняли також і інші випускники УШПС – Юрій Бова, міський голова м. Тростянець, Олег Макар, юрист Громади міста Мостиська, Аліна Коваль, секретар Волочиської міської ради, та Сергій Євтушок, голова міської ради м. Сарни. Першими, ще 22 березня, рішення про застосування Європейського прапору підтримали депутати Сарненської міської ради. У Тростянці рішення було ухвалене 28 березня. 23 квітня було прийнято рішення в м. Волочиськ та м. Мостиська. В Кременчуці було прийнято рішень Виконавчого комітету.

Повний список міст, що долучилися до ініціативи: Волочиськ, Івано-Франківськ, Іллінці, Кобеляки, Корюківка, Кременчук, Львів, Луцьк, Мена, Мостиська, Острог,  Рівне, Сарни, Суми, Тростянець, Чернігів.


Історія створення Прапора Європи починається у 1955 році. Тоді ЄС існував лише у вигляді Європейського об’єднання вугілля та сталі, до якого входило шість країн. Однак існувала окрема організація з ширшим представництвом – Рада Європи, яка була заснована на кілька років раніше з метою захисту прав людини та пропагування європейської культури.

У той час Рада Європи підбирала собі емблему. Після активних обговорень було прийнято нинішній варіант прапора – коло з 12 золотих зірок на блакитному тлі. Число зірок не має нічого спільного з кількістю країн-членів організації. В різних традиціях „12” є символічним числом, що означає абсолютну досконалість. Це також і кількість місяців у році, і кількість цифр на циферблаті годинника, тоді як коло є ще й символом єдності.

Так народився європейський прапор, який являє собою ідеал об’єднання народів Європи. На ньому сяє дванадцять зірок, що символізує довершеність, повноту та єдність. Прапор залишається незмінним протягом багатьох років, незважаючи на розширення ЄС.

Пізніше Рада Європи закликала інші європейські установи прийняти той самий прапор, і у 1983 році його затвердив Європейський Парламент. Усі європейські інституції використовують його з початку 1986 року.

Європейський прапор – це єдина емблема Європейської Комісії, виконавчого органу ЄС. Інші європейські установи та органи додають до прапора свою власну емблему.

Докладніше: europa.eu


 

Контакти

вул. Воздвиженська 45 (бізнес-центр "V45"), офіс 404, м. Київ, 04071

  • : +38 044 531 37 68

Будьте з нами

 

 

Ви тут: Home ДІЯЛЬНІСТЬ Проекти ПРОЕКТИ ПРАПОР ЄВРОПИ